یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
کد خبر : 20144
فرماندار شهرستان بندرلنگه خبر داد : مراسم تجلیل از آزادگان غرب هرمزگان در بندرلنگه/ نکوداشت جلوه‌های بسیار زیبا از ایثار و مردانگی در ۲۶مردادماه

فرماندار شهرستان بندرلنگه از برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان غرب هرمزگان به میزبانی این شهرستان با همکاری ستاد نمازجمعه ، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیج ادارات این شهرستان، شهرداری بندرلنگه و شهرداری بندرکنگ خبر داد.

 

دکتر آباد درنشست هماهنگی برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان به مناسبت ۲۶مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در محل فرمانداری شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: نکوداشت این روز درواقع، نکوداشت جلوه‌های بسیار زیبا از ایثار، مردانگی، ایستادگی، مقاومت و آزادگی است.

 

 

وی افزود: حفظ و توسعه تفکر ایثار و آزادگی را از اهداف برگزاری این آئین برشمرد و افزود: تأکید بر مفهوم آزادگی و ایثارگری از واجبات است  و ما می‌توانیم با تکرار این مراسم به شیوه‌های مختلف و با ابزارهای متفاوت هنری، علمی و بیان مفاهیم و مبانی این وظیفه خود را انجام دهیم.

 

 

فرماندار شهرستان بندرلنگه با عنوان اینکه امیدوارم به مناسبت این روز یاد و خاطره، مجاهدت‌ها، استقامت‌ها و بزرگ منشی‌های آزادگان عزیز برای همیشه تاریخ در دفتر قطور افتخارات این کشور ماندگار بماند، گفت: «انتخاب اصطلاح آزاده برای کسانی که در جنگ تحمیلی به اسارت درآمدند هوشمندانه و با روحیات این عزیزان همخوانی دارد».

 

 

آباد با بیان اینکه آزادگان نیازمند برگزاری چنین مراسمی نیستند، افزود: در روزگاری که جامعه ما نیاز به اخلاق گرایی، همدلی و توجه به اصول و ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس دارد چنین برنامه‌هایی بیش از آنکه برای آزادگان و ایثارگران مفید باشد برای ما فایده دارد و ما وظیفه داریم برای نسل جوان، رشادت‌ها و حماسه‌های جاودان این بزرگان را به نمایش بگذاریم.

 

 

وی در ادامه گفت: شهرستان بندرلنگه این افتخار را دارد که در در این شهر در ۲۶ مرداد با همکاری با همکاری ستاد نمازجمعه ، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیج ادارات این شهرستان، شهرداری بندرلنگه و شهرداری بندرکنگ میزبان ۴۰آزاد سرافزار ۸سال دفاع مقدس از شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان میباشد که امیدوارم حضور آزادگان و همه ایثارگران بتواند به توسعه و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در این شهرستان و نهایتاً در جامعه اسلامی کمک کند.

 

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان