یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۴
کد خبر : 19991
کنگ خبر گزارش می‌دهد : ترویج ارزان فروشی با گام‌های فرماندار مردمی بندرلنگه/ رونق امروز کاسبان مردم‌دار+ تصاویر

غلامرضا آباد فرماندار مردمی شهرستان بندرلنگه که به پشت میز نشینی عادت ندارد و این را در عمل نیز ثابت کرده این روزها در حرکتی خودجوش پس از شناسایی صنوف ارزان فروش در بندرلنگه و بندرکنگ، به محل کسب آن‌ها رفته و با اهدای لوح تقدیر از آن‌ها تجلیل می‌کند،این حرکت زیبای فرماندار بندرلنگه به نوعی ترویج ارزان فروشی در این شهرستان و باعث دلگرمی این کاسبان مردم دار است که به سود کم راضی و رضایت خدا و بنده خدا را نیز جلب می‌کنند.

 

به گزارش کنگ خبر، غلامرضا آباد فرماندار مردمی شهرستان بندرلنگه که به پشت میز نشینی عادت ندارد و این را در عمل نیز ثابت کرده این روزها در حرکتی خودجوش پس از شناسایی صنوف ارزان فروش در بندرلنگه و بندرکنگ، به محل کسب آن‌ها رفته و با اهدای لوح تقیر از آن‌ها تجلیل می‌کند.

 

این حرکت زیبای فرماندار بندرلنگه به نوعی ترویج ارزان فروشی در این شهرستان و باعث دلگرمی این کاسبان مردم دار است که به سود کم راضی و رضایت خدا و بنده خدا را نیز جلب می‌کنند.

 

می‌توان این‌گونه برخورد با ارزان فروشان را شیوه جدید و یک کار تمیز فرهنگی برای مبارزه با گرانفروشی دانست همیشه جریمه و دیگر برخوردها کارساز در مبارزه با گرانفروشی نیست حال این نوع روش تشویق این کاسبان باخدا توسط نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه نیز می‌تواند انگیزه ای برای سایرکسبه و ترویج ارزان فروشی  و به نوعی نه گفتن به گرانفروشان و نخریدن کالا از آن‌ها باشد.

 

البته ناگفته نماند فضای مجازی ورسانه هم نقش موثر، پر رنگ و مهمی در انعکاس این عمل زیبا و ترویج این حرکت داشته است تا مردم بهتر در جریان این امورات  قرار گیرند و به نوعی کمک به کسب و کار سالم این کسبه کنند.

 

باید این نوع برخورد فرماندار بندرلنگه با کسبه منصف سرلوحه کار دیگر مسؤولان قرار گیرد و همانطور که با گرانفروشان مبارزه می‌شود ارزانفروشان نیز مورد تقدیر و تجلیل قرار گیرند و با این اوضاع اقصادی نابسامان این کسبه کمک حال خانواده‌ها نیز هستند و باید قدر دان آنها باشیم.

 

گفتنی است، گروهی از مغازه داران بندرلنگه که با انتخاب عنوان حاجی ارزونی و عناوین دیگر به عرضه اجناس و کالاهای مختلف با قیمت هایی می پردازند که از دیدگاه عمومی، قیمت مناسب و پایین داشته و کیفیتشان نیز در قیاس با قیمت مناسب است.

این گروه از مغازه داران، فارغ از بازه های زمانی که سایر مغازه داران به حراج اجناس خود و عرضه کالاهای زیر قیمت می پردازند، به طور ثابت عرضه کالا با قیمت مناسب را مورد توجه قرار می دهند و در هرزمانی از سال که به آن ها مراجعه کنی، کالای ارزان و مناسب گیرتان می آید.

این صنوف، جنس را با کمترین سود می فروشند و چون ارزان می فروشند، زیاد نیز می فروشند و این زیاد فروشی سودشان را فزون می دهد.

گران فروشی در هر دوره ای تقبیح شده است اما بسیاری ازکاسبان با انصاف و هنوز اصل مسلم رونق کسب خود را مردم داری می دانند که پایه و محور آن ارزان فروشی است.

 

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان