جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
کد خبر : 19860
امام جمعه بندرلنگه : مسؤولان صرفه جویی در مصرف برق را از خود آغاز کنند/ تقدیر از دریابانی بندرلنگه به جهت مبارزه با مشروبات الکلی

امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: ما باید صرفه جویی را از خودمان شروع کنیم و به این نتیجه رسیدیم که با نور کم هم می شود نماز جمعه را برگزار کرد، لذا برای صرفه جویی در مصرف برق چراغ های این مسجد را خاموش کردیم، جادارد از تلاش دریابانی بندرلنگه به جهت مبارزه با قاچاق علی اللخصوص مشروبات الکلی تقدیر وتشکر نماییم و با این نوع قاچاق باید  به شدت برخورد شود.

 

به گزارش کنگ خبر، آیت الله سیدمحمد جواد رکنی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با هیأت دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور، اظهار کرد: معظم‌له در این دیدار خطاب به دولتمرادن فرمودند،در میدان نبرد و مبارزه آنچه بیش از همه به آن احتیاج دارید این است که روحیه‌ی تحرّک، روحیه‌ی پیشرفت، روحیه‌ی مبارزه‌ی با شرایط را در خودتان تقویت کنید؛ این شرط اول است. شجاعت ورود در میدان را به خودتان [بدهید]، عزم راسخ در این زمینه را داشته باشید. مشکل طبعاً پیش می‌آید.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در ادامه این دیدار گفتند، یک جور آدم هم هست که وقتی با مشکل مواجه شد دچار یأس و ترس و منفی‌بافی و “نمی‌شود” و “نمی‌توانیم”و “چکار کنیم” و این چیزها می شود. مدیران دولتی باید از نوع اول باشند یعنی وقتی با مشکل مواجه میشوند این روحیه در آنها وجود داشته باشد؛ روحیه‌ی برخورد، روحیه‌ی “می‌توانیم”، روحیه‌ی “حتماً اقدام می‌کنیم”، این یک مسئله است؛ شجاعت در اقدام و روحیه‌ی برخورد با مشکل به‌صورت عاقلانه و مدبرانه.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه با اشاره به بخش دیگری از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) بیان داشت: بایستی تصویر دولت در چشم مردم تصویر یک گروه توانا و کارآمدی باشد که دارند تلاش می‌کنند. حالا البته انسان تلاش که می‌کند همیشه موفق نمی‌شود، نفْس اینکه دارند تلاش می‌کنند و کار می‌کنند برای مردم جذاب است.

 

آیت الله رکنی گفت: اگر این مقدماتی را که رهبر معظم انقلاب بیان نمودند و ما بارها نیز تاکید کردیم قبل از نقشه های دشمنان اجرا شود و مسؤولان به صحنه بیایند و در بین مردم ، کارگران و صنایع بروند و از نزدیک با آنها ارتباط برقرار کنند، دشمنان راه به جایی نخواهند برد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه با اشاره به دیدار حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با دست اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهمترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند، حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه ساز وحدت و همدلی و یکصدایی مسلمانان شود.

 

این استاد حوزه علمیه بیان داشت: مسؤولانی که با رسانه ها مصاحبه می‌دهند مواظب باشند که دشمن از جملات آن‌ها استفاده منفی نکند مخصوصا آنها که راجب به هم پیمانان و دوستان کشور مان است، دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین ما و کشورهای همسایه است واز طرفی ما را در آن کشورها مقصر برخی بحران ها معرفی میکند واز طرف دیگر نیز در داخل این همسایگان را مقصر برخی مسائل میداند لذا باید مردم ومسؤولان هوشیازانه عمل کنند چرا که برخی اظهار نظرها برعلیه ما تمام می شود.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه در پایان با اشاره به اینکه ما مسؤولان باید صرفه جویی را از خودمان شروع کنیم، افزود: به این نتیجه رسیدیم که با نور کم هم می شود نماز جمعه را برگزار کرد لذا برای صرفه جویی در مصرف برق چراغ های این مسجد را خاموش کردیم، جادارد از تلاش دریابانی بندرلنگه به جهت مبارزه با قاچاق علی اللخصوص مشروبات الکلی تقدیر وتشکر نماییم و با این نوع قاچاق باید  به شدت برخورد شود.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان