شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
کد خبر : 19782
فرماندار شهرستان بندرلنگه : شهرستان بندرلنگه در آینده‌ای نزدیک به قطب پرورش میگو کشور تبدیل خواهد شد+ تصاویر

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: برای سرمایه گذاران درحوزه پرورش آبزیان فرش قرمز پهن کرده ایم و در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی از هیچ فرصتی دریغ نخواهیم کرد و اگر همه مزارع در سطح شهرستان بندرلنگه به بهره برداری برسند قطعا در آینده ای نزدیک این شهرستان به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل خواهد شد.

دکتر غلامرضا آباد در محل مجتمع پرورش میگو سایه خوش در گفت وگو با کنگ خبر، با اشاره به ظرفیت شهرستان بندرلنگه برای پرورش ماهی در قفس و پرورش میگو، اظهار کرد: ۲۴۰۰هکتار زمین در سایه خوش به منظور پرورش میگو در گذشته اختصاص یافته که نزدیک به ۱۴۰۰هکتار آن برای سایت پرورش میگو می باشد که تا کنون ۱۲۶۰هکتار آن به بهره برداری رسیده است که اشتغال قابل توجهی را فراهم نموده است.

 

وی  با اشاره به اینکه ما بقی مزارع پرورش میگو در سایه خوش نیز در حال احداث هستند، افزود: همچنین ذر بندرمقام نیز از ۴۰۰هکتار ۳۲۰هکتار به بهره برداری رسیده است که ۶۰۰نفر را مشغول به کار کرده است.

 

فرماندار شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: در بندر حسینیه بخش شیبکوه این شهرستان نیز ۱۴۰۰هکتار برای پرورش میگو در نظر گرفته شده است.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: کارگاه تکثیر لارو میگو نیز در حمیران با اشتغال ۱۳نفر با اعتباری بالغ بر ۵میلیارد تومان در مساحتی بالغ بر ۴هکتار توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

 

آباد با اشاره به اینکه در روستای مهرکان نیز واگذاری زمین بدین منظور در نظر گرفته شده است، بیان داشت: ما برای سرمایه گذاران در این حوزه فرش قرمز پهن کرده ایم و در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی از هیچ فرصتی دریغ نخواهیم کرد و اگر این مزارع در سطح شهرستان بندرلنگه به بهره برداری برسند قطعا در آینده ای نزدیک این شهرستان به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل خواهد شد.

 

وی در پایان با اشاره به هدف خود در بازدید از مجتمع های پرورش میگو در شهرستان بندرلنگه، یادآور شد: هدف از این بازدید بررسی مسائل و مشکلات این عزیزان بود که این سرمایه گذران در خصوص تسهیلات، برق مزارع مشکلاتی را مطرح نمودند که در جهت رفع موانع پیش روی اقدامات مقتضی انجا م خواهد شد.

 

انتهای پیام/ک

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان