جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹
کد خبر : 19719
رئیس فرودگاه بندرلنگه خبرداد : بستن قرداد با هواپیمایی پویا برای برقراری ۳پرواز تهران، دبی و دوحه طی دوهفته آینده

رئیس فرودگاه شهرستان بندرلنگه گفت: موافقت‌هایی از هواپیمایی کشوری گرفته شده و سرمایه گذار بخش خصوصی تا دوهفته آینده در شرف بستن قرداد با شرکت هواپیمایی پویا است و ۳پرواز دیگر به پروازهای بندرلنگه تا دوهفته آینده اضافه می گردد که یک پروازها از تهران مستقیم به بندرلنگه که دوپرواز به دبی و یک پرواز به دوحی در کشور قطر وبالعکس انجام می شود.

 

محمدرضا جعفری امروز در گفت و گو  با کنگ خبر، اظهار کرد: موافقت‌هایی از هواپیمایی کشوری گرفته شده و سرمایه گذار بخش خصوصی تا دوهفته آینده در شرف بستن قرداد با شرکت هواپیمایی پویا است و ۳پرواز دیگر به پروازهای بندرلنگه تا دوهفته آینده اضافه می گردد که یک پروازها از تهران مستقیم به بندرلنگه که دوپرواز به دبی و یک پرواز به دوحی در کشور قطر وبالعکس انجام می شود.

 

وی افزود: شرکت پویا با هواپیمای امبرائر ئی با ظرفیت ۵۰نفر پس از این قرداد پروازها را انجام خواهد داد.

 

رئیس فرودگاه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: سامانه کمک ناوبری دی وی آر که تمامی پروازهای عبوری را نیر سرویس می دهد با اعتبار ۲میلیارد تومان در نصب وراه اندازی در این فرودگاه است، این فناوری جدید جایگزین سیستم قدیمی می‌شود.

 

جعفری خاطر نشان کرد: به زودی نیز سطح ایمنی آتش نشانی با احداث ایستگاه جدید و جاده دسترسی با اعتبار۳میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان ارتقاء پیدا خواهد کرد، پیش فراخوان انجام شده و بعد از مناقصه وتعیین شدن پیمانکار پیش بینی شده طی مدت یکسال ونیم انجام شود.

 

این مسؤول اضافه کرد: یکدستگاه خودروی آتش نشانی ولوو با اعتبار یکمیلیاردو دویست میلیون تومان خریداری وتحویل شرکت  داده شد که به سیستم روز آتش نشانی مجهز شود ویکمیلیارد هزینه این تجهیزات است.

 

وی بیان داشت: جهت سیستم آبرسانی به فرودگاه یک منبع ۵۰متر مکعبی به حول وحوش ۱۵متر در حال احداث هستیم که تا کنون ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ولوله کشی فرودگاه نیز تعویض شده است، برای آبرسانی تا کنون نیز ۱۷۰میلیون تومان هزینه شده است.

 

رئیس فرودگاه شهرستان بندرلنگه با اشاره به اینکه تا کنون نیز با حداکثرصرفه جویی امورات عمرانی را پیش بردا ایم واینکه با تاکیدات مهندس امانی مدیر کل فرودگاههای هرمزگان نزدیک ۱۳میلیارد طی دوسال ونیم گذشته برای این فرودگاه حذب نمودیم، یادآور شد: از مردم شهرستان بندرلنگه تقاضا داریم برای حمایت از فرودگاه وپروازها طوری برنامه ریزی کنند که از پروازهای این شهر استفاده کنند که باعث رونق نیز می‌شود.

 

انتهای پیام/ک

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان