چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
کد خبر : 19535
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بندرلنگه خبرداد : اعطای تهسیلات کم بهره به صنعتگران صنایع دستی بندرلنگه/ صدور ۴۰۰گواهی آموزش صنایع دستی/ پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح‌های بوم گردی

سرپرست اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان بندرلنگه گفت: در راستای حمایت از صنایع دستی شهرستان و ایجاد اشتغال در زمینه مشاغل خانگی، تسهیلات کم‌ بهره به هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی و هنرهای سنتی اعطا می‌شود.

 

مصطفی اقتداری امروز در گفت وگو با پایگاه خبری کنگ خبر، اظهار کرد: در راستای حمایت از صنایع دستی شهرستان و ایجاد اشتغال در زمینه مشاغل خانگی، تسهیلات کم‌ بهره به هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی و هنرهای سنتی اعطا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون در شهرستان بندرلنگه صنعتگران بسیاری به صورت خانگی برای تولید محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی با حمایت میراث فرهنگی مشغول به فعالیت هستند، افزود: پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی با هدف تامین مالی تولیدکنندگان صنایع دستی حقیقی و حقوقی فعال، حمایت از مشاغل خانگی و تولید و رونق صنایع دستی در چارچوب ضوابط تعیین شده و بخشنامه ‌های بانک صورت می ‎پذیرد که در حوزه صنایع دستی به کارگاه ‌های خانگی صنایع دستی مستقر در شهر و روستاها اختصاص می یابد.

 

سرپرست اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان بندرلنگه یادآور شد: خوشبختانه دولت با حمایت از این طرح و تخصیص تسهیلات به دارندگان مجوز کسب و کار خانگی در بخش‌های مستقل و پشتیبان گام‌ های موثری برای ایجاد اشتغال برداشته است.

 

اقتداری یادآور شد: به منظور توسعه مشاغل خانگی، ایجاد اشتغال و درآمدزایی در حال حاضر با همکاری شهرداری و انجمن صنایع دستی بسیج هنرمندان به بیش از ۴۰۰نفر از بانوان در ۱۵رشته صنایع دستی آموزش داده می‌شود.

 

وی تصریح کرد: به بیش از ۴۰۰نفر از هنرجویان در ۱۳رشته صنایع دستی در عمارت تاریخی فکری آموزش داده شد که پس از پایان دوره  گواهی آموزش کوتاه مدت صادر و تحویل این صنعتگران داده شد.

 

این مسؤول در پایان بیان داشت: این اداره امادگی لازم جهت صدور مجوز بوم گردی درکل شهرستان را دارد لذا برای طرح‌های بوم گردی تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت می گردد و متقاضیان میتوانند جهت دریافت مجوز و تسهیلات گردشگری به اداره شهرستان بندرلنگه مراجع نمایند .

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان