یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
کد خبر : 19064
یادداشت: : سنجش مدیران براساس کارآمدی آن‌هاست نه محل تولد
امروز سنجش مدیران براساس کارآمدی آن‌هاست نه براساس محل تولدشان، بهانه بومی‌گرایی و بومی‌سازی مدیران نمی‌تواند و نباید توجیهی برای ناکارآمدی آن‌ها باشد.
 
 
 

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، آن‌روزها وقتی که بچه بودم، همیشه مدیران کارنامه‌های ما را جلومان می‌گذاشتند بعضی غمگین و بعضی شادمان می‌شدیم، بعضی کارنامه‌هایشان را در دست می‌گرفتند و بعضی در کیف‌ها‌یشان پنهان می‌کردند.

 

اینک که از آن روزها سال‌ها می‌گذرد، هرگز به خاطر ندارم گاهی کارنامه مدیران را جلو آنان گذاشته باشند تا ببینیم در دست می‌گیرند یا در کیف‌های خود پنهان می‌کنند.

 

مدیرانی که سایت‌های اطلاع‌رسانی خود را معدوم می‌کنند، ناخودآگاه مرا به یاد دانش‌آموزانی می‌اندازند که کودکانه کارنامه‌هایشان را پنهان می‌کردند.

 

بررسی کارنامه مدیران موهبتی است که در این شهرستان هرگز شاهد آن نبوده‌ایم و اگر امروز به لطف سعی و تلاش دلسوزانی از آسمان‌ رسیده چنین فرهنگ‌سازی خوش‌یمنی در جریان است، ما نیز بسیار کنجکاو شده‌ایم که بدانیم کدام‌یک از مدیران ما کارنامه‌هایش پر از تهی است و چرا و تا چه زمان می‌خواهد فرصت‌های این مردم تا مغز استخوان در محرومیت را با ناکارآمدی‌های خود بسوزاند.

 

کسی باید توضیح دهد که چرا شهرستان بندرلنگه با وجود پتانسیل‌های عظیم که در حال تدارک جشن سده خویش است، تا این پایه نابسامان و غرق در محرومیت همه جانبه است.

 

امروز سنجش مدیران براساس کارآمدی آن‌هاست نه براساس محل تولدشان، بهانه بومی‌گرایی و بومی‌سازی مدیران نمی‌تواند و نباید توجیهی برای ناکارآمدی آن‌ها باشد.

 

مدیر ناکارآمد باید برود و جای او را پتانسیل‌های عظیم نهفته در صداهای خاموش پر کنند.

 

امروز روز رویت کارنامه مدیران است و هیچ بهانه‌ای برای پنهان کردن آن قابل قبول نیست.

 

در این آوردگاه دسیسه‌چینی‌های مدیران ناکارآمد علیه این فرهنگ‌سازی خوش‌یمن چیز عجیب و دور از انتظاری نیست.

 

آن‌ها که مواجهه شدن با کارنامه‌های خود را تخریب می‌نامند، همان‌هایی هستند که برای اختفای ناکارآمدی‌هایشان به دنبال دلیل و بدتر از آن به دنبال توجیه می‌گردند.

 

مردم امروز دلیل همه این محرومیت‌ها و سختی‌های معیشتی خود را تنها و تنها ناکارآمدی مدیرانی می‌دانند که بعضا یا سواد لازم برای تصدی میز خود را نداشته و یا احیانا مدارک تحصیلی خود را از جایی غیر از مدرسه‌های معمول به دست آورده‌اند.

 

همراهی و هم‌دلی مردم با هر کسی که بخواهد برای بهبود اوضاع نابسامان آنان گامی در راه خدا بردارد، قطعی و بدون تردید است و همه‌ی مکر و دسیسه‌های ناکارآمدان بازگشتی جز به سوی خودشان ندارد.   
 
یادداشت: صالح صیادیان – بندرلنگه

 

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان