سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر : 18949
عصر امروز؛ : جشن گلریزان آزادی زندانیان معسر جرایم غیرعمد دربندرلنگه برگزار شد+ تصاویر

جشن گلریزان آزادی زندانیان معسر جرایم غیرعمد عصر امروز دربندرلنگه برگزار شد.

 

به گزارش کنگ خبر، عصر امروز جشن گلریزان آزادی زندانیان معسر جرایم غیرعمد عصر امروز دربندرلنگه با حضور غلامرضا آباد سرپرست فرمانداری، علی نیازی رئیس دادگستری، خدابنده لو دادستان عموم وانقلاب، مرادی پور رئیس ستاد دیه هرمزگان، شریفی نژاد شهردار بندرلنگه، زارعی شهردار بندرکنگ و اعضای شورای شهر بندرلنگه وبندرکنگ و حمعی از مسؤولان قضایی و ادارات و جمعی از خیرین شهرستان بندرلنگه در فرهنگسرای گوهر برگزار شد.

 

باید فرهنگ‌سازی کمک به زندانیان جرائم غیر عمد از مسؤولان آغاز شود

 

غلامرضا آباد بعد از ظهرامروز درجشن گلریزان آزادی زندانیان معسر جرایم غیرعمد شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: در ادارات باید به صورت یک ید واحد عمل کنیم تا بتوانیم مشکلات مردم را بهتر حل کنیم چرا که به مانند یک زنجیر امور جامعه به هم مربوط است.

 

وی افزود: خیرین بسیار می‌توانند ما را در برخی امور جامعه کمک کنند مخصوصا در بحث دیه، ما باید فرهنگ کمک به زندانیان جرائم غیر عمد را در جامعه جا بیندازیم و این فرهنگ‌سازی از مسؤولان آغاز می‌شود.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: مدیران می‌بایست به مانند مدیران اول انقلاب جهادی عمل کنند و باید فکر کنیم که خانواده زندانیان خانواده خود ما هستند تا بهتر بتوانیم به آن‌ها کمک کنیم.

 

آباد یادآور شد: خانواده زندانیان نباید احساس غربت کنند و شاید این گونه مشکلات زمانی برای ما پیش آید باید دست این خانواده‌ها را گرفت.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه گفت: صرف این که زندانی از زندان آزاد شود همه چیز حل نمی‌شود بلکه باید چاره‌ای برای اشتغال زندانیان اندیشیده شود.

 

۱۰ زندانی معسر با بدهی ۲۷۵میلیونی در زندان بندرلنگه به‌سر می‌برند

 
 

در ادامه احمد مرادی نژاد، اظهار کرد: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی تاسیس ستاد دیه بود که ۲۸ سال از تاسیس این مجموعه پرتلاش می‌گذرد و تا کنون در کل کشور ۱۱۲ هزار زندانی آزاد توسط این ستاد آزاد شدند.

 

وی افزود: این ستاد سال ۸۱ در هرمزگان شروع به کار کرده که تاکنون ۳هزار و ۶۵۱نفر زندانی با بدهی بالغ بر ۱۲۴میلیارد تومان را از زندان‌های این استان آزاد کرده است.

 

مدیرعامل ستاد دیه استان هرمزگان با اشاره به آسیب‌هایی که به یک خانواده زندانی وارد می‌شود، تصریح کرد: سرپرست یک خانواده زمانی که به زندان می‌افتد  ترک تحصیل فرزندان، از هم پاشیدگی شیرازه خانواده و زندگی را به دنبال خواهد داشت.

 

مرادی‌نژاد خاطرنشان کرد: ۶ زندانی در سال ۹۵ با ۳ میلیارد ریال بدهی، ۷ زندانی نیز در سال ۹۶ با ۴میلیارد ریال بدهی به همت خیرین از زندان شهرستان بندرلنگه آزاد شدند.

 

وی در پایان یادآور شد: امسال نیز ۱۰ نفر زندانی معسر جرائم غیر عمد بابدهی ۲۷۵ میلیون تومان در زندان شهرستان بندرلنگه به سر می‌برند که انتظار داریم به همت خیرین این مبلغ جمع‌آوری شود واین زندانیان در همین ماه مبارک رمضان نیز آزاد گردند.

 

 

 

 

شایان ذکر است، در این مراسم کمک های نقدی خیرین برای آزادی زندانیان غیر عمد معسر بندرلنگه توسط ستاد دیه جمع آوری شد.

 

انتهای پیام/ک

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان