یکشنبه 20 می 2018 - 14:35
کد خبر : 18847
پیشنهاد کنگ خبر؛ : فرماندار جدید شهرستان بندرلنگه مدیران بی‌انگیزه را برکنار کند

برخی پست‌های مدیریتی در شهرستان بندرلنگه نتوانسته‌اند برنامه‌ای برای اشتغال، تولید و رضایتمندی مردم و پیشبرد اهداف دولت تدبیر وامید را در سایر موارد داشته باشند و آن‌چنان حرکتی از این دستگاه‌ها در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای رفع بیکاری، ایجاد اشتغال و حمایت از تولید و همچنین خدمات رسانی در سایر موارد مشاهده نشده است، لذا پیشنهاد می‌ شود فرماندار جدید بندرلنگه مدیران ترسو، نالایق، بی انگیزه و ناکارآمد را برکنار کند .

 

به گزارش کنگ خبر، در روزهای اخیر شاهد تغییر اتی را در راس فرمانداری شهرستان بندرلنگه بودیم، از شواهد پیداست فرماندار جدید شهرستان بندرلنگه جوانی فعال و پرانرژی و با روحیات جهادی پا به این عرصه گذاشته است و کمر همت به آبادانی، رفع موانع و حل مشکلات این شهرستان بسته است و در این مسیر و برای موفقیت، ایشان نیاز به همکاری و همفکری همه گروه‌های سیاسی، اجتماعی و اقشار مختلف مردم دارد و رسانه‌ها و مطبوعات نیز می‌توانند نقش موثری نیز داشته باشند لذا پیشنهاد می‌شود، فرماندار جدید بندرلنگه مدیران مدیران ترسو، نالایق، بی انگیزه و ناکارآمد را برکنار کند و در راس ادارات مدیران باتدبیر، لایق، نترس، شجاع، خوش ذوق و خوش فکر،دارای روحیات انقلابی ، جهادی و مردمی را قرار دهد. (توضیح: در متن این گزارش هرجایی سخن از “مدیران بی انگیزه ” به میان می اید، منظور از این نوع مدیرانی است که گفته شد و مدیران لایق و شایسته، از این جرگه خارجند).

 

 و این برکناری مدیران بی انگیز ه جزءخط مشی دولت تدبیر و امید هم می‌باشد و این در حالی است که دکتر روحانی ریاست محترم جمهور نیز بر این مورد تاکید داشته اند و همچنین اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبنی بر وجود مدیران آویزان و بی انگیزه بیان داشت «متأسفانه برخی مدیران بی انگیزه، آویزان کشور شده اند که نه تنها خود شجاعت کنار رفتن ندارند بلکه کسی هم شجاعت کنار زدن آن ها را ندارد و گویی این مدیران باید تا آخر روی جهیزیه جمهوری اسلامی بمانند.»

 

فرماندار جدید بندرلنگه در روزهای گذشته با گروه‌ها و اقشار مختلف مردم این شهرستان دیدارهایی بصورت چهره به چهره داشته و از نزدیک پای درد ودل آن‌ها نشسته است و از درد ها و رنج های مردم این منطقه آگاه شده، آیا وقت آن نیست یک تحول اساسی در این منطقه ایجادشود و موانع پیشرفت این شهرستان از سر راه برداشته شوند.

 

با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در ارتباط با رضایتمندی مردم، اشتغال‌زایی، حمایت از کالای ایرانی و رفع بیکاری، متأسفانه تلاش جدی برای رفع معضل بیکاری و حمایت از تولید و رضایتمندی مردم در شهرستان بندرلنگه در عمل مشاهده نمی‌شود.

 

چرا برخی مدیران از گزارش دادن به مردم تفره می‌روند، و چرا کمبودهای حوزه کاری خود را به مقامات بالادست و یا حتی فرماندار ذکر نمی‌کنند و شرایط اداره خود را گل و بلبل جلوه می‌دهند؟ آیا این از ترس از دست دادن صندلی است؟

 

چرا یکبار برای همیشه برخی مشکلات در این شهرستان حل نمی‌شود و همیشه باید گله مند یکسری از مشکلات تکراری بود آیا مسؤولان از حل آن عاجزند؟

 

چندسال پیاپی از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده اما با وجود گذشت چندین سال هنوز هیچ اثری از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در این شهرستان مشاهده نمی‌شود.

 

عدم مدیریت صحیح و نبود طرح کارشناسی شده را از جمله عوامل عدم تحقق شعار سال از سال‌های گذشته تا کنون، برخی پست‌های مدیریتی در شهرستان بندرلنگه نتوانسته‌اند برنامه‌ای برای اشتغال و تولید داشته باشند و حرکت آنچنانی از این دستگاه‌ها در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای رفع بیکاری مشاهده نشده است.

 

 مهم‌ترین مشکل شهرستان بندرلنگه، وجود جوانان تحصیلکرده بیکاری است که توانایی ازدواج و تشکیل خانواده را ندارند؛ مسئولان چه پاسخی برای تداوم این معضل در بندرلنگه دارند؟ و ازطرفی دیگر رشد طلاق در این شهرستان به پدیده ای عجیب و با آمار و ارقام غیر قابل باور تبدیل شده، علت چیست؟

 

 متأسفانه برخی مدیران شهرستان فقط به ارائه آمار و ارقام اکتفاء می‌کنند اما در عمل هیچ ازآن‌ها مشاهده نمی‌شود.

 

مدیران ارشد شهرستان به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای، به فکر رفع گرفتاری‌های مردم از جمله اهالی روستاهای شهرستان باشند که در غبار محرومیت و فقر بسر می‌برند.

 

غبار محرومیت از چهره شهرستان بندرلنگه  زدوده نخواهد شد مگر مدیریت بر پایه تعهد و تخصص در شهرستان شکل گیردو اینکه اگر از بعد دیگری به این قضایا نگاه کنیم گاها مدیران ادارات شهرستان هیچ اختیاری در قبال خیلی از مسائل حوزه مربوطه ندارند و مسائل وگاها استعلامات  را به مرکز استان ارجاع می‌دهندکه این پروسه طولانی را در بر خواهد داشت،  که باید برای حل این معضل فرماندار جدید اقداماتی جدی را صورت دهد.

 

در ضمن مردم شریف این شهرستان هم نباید انتظار داشته باشند که یک شبه همه مشکلات توسط نماینده عالی دولت که تازه این مسند را در این شهرستان قبول کرده رفع و یا حل شود بلکه باید دولت را در این راه همیاری و همراهی کنند و کمی صبر پیشه کنند.

 

ودر پایان؛ حضرت علی (ع) در فرمان خود به مالک اشتر، به زیبایی نشان می دهند که نظام مدیریتی اسلامی، نیز همینگونه است: جاییکه می فرمایند: ” ای مالک، در بکارگیری کارمندان و کارگزارنی که باید زیر نظر تو کارکنند، هیچ گونه واسطه و شفاعتی را نپذیر، مگر شفاعت “شایستگی” و “امانت” را. … افراد باتجربه را به عنوان کارگزار انتخاب نما…….. بدترین وزیران تو، کسانی اند که وزیران والیان مخالف پیش از تو بوده اند، مبادا اینان صاحبان اسرار تو باشند، تو می توانی بهتر از آنان را بیابی…..افراد امین، مجرب، خردمند و دوراندیش را به عنون مدیران خود برگزین……بخیل، چاپلوس، ترسو و حریص را به مشاورت بر مگزین”

 

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان