شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
کد خبر : 18825
به دعوت شهردار بندرلنگه: : نشست هم‌اندیشی اعضای شورای شهر و جمعی از معتمدین بندرلنگه با سرپرست فرمانداری این شهرستان برگزار شد+ تصاویر

نشست هم اندیشی اعضای شورای شهر و جمعی از معتمدین بندرلنگه به دعوت شهردار این شهر با سرپرست فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

 

به گزارش کنگ خبر، صبح امروز نشست هم اندیشی اعضای شورای شهر و جمعی از معتمدین شهر بندرلنگه به دعوت شریف شریفی نژاد شهردار این شهر با غلامرضا آباد سرپرست فرمانداری شهرستان بندرلنگه در محل سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

در آغاز این نشست شریفی نژاد شهردار بندرلنگه ضمن خوش آمد گویی به دکتر غلامرضا آباد فرماندار جدید شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: مجموعه شهرداری و اعضای شورای شهر بندرلنگه آماده هرگونه همکاری با مجموعه فرمانداری در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام و دولت در خدمت به مردم شریف این شهر می‌باشد و ازهیچ کوششی برای رضایت مردم فرو گذار نخواهد بود.

 

در این دیدار اعضای شورای و معتمدین به بیان مشکلات، نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و در آغاز شیخ مسعود راهبر از روحانیون اهل سنت این بندر، اظهار کرد: سالهای متمادی که این شهرستان تاریخی و با سابقه، محجور و مظلوم مانده است و آنطور که حق این شهرستان بوده در این سالهای متمادی نصیبش نشده و کسب نکرده است.

 

وی افزود: مردم ما منتظر تحقق شعارهایی هستند که بسیاری از مسؤولان در بدو حضور خود می‌دهند ولی بعد ها می‌بینیم که این شعارها محقق نمی‌شود و انشالله با حضور شما شاهد پیشرفت‌های خوبی در سطح شهرستان بندرلنگه خواهیم بود واز نیروهای توانمند بومی شهرستان در عرصه های مختلف گوناگون استفاده شود و نمونه بارز آن همین شهردار ساعی ماست که در همین مدت تلاش خوبی در آبادانی شهر داشته اند.

 

سپس فاطمه شریفی آزاد عضور شورای شهر تاریخی بندرلنگه و رئیس شورای شهرستان، گفت: برای پیشرفت و آبادی هر شهری یکسری زیر ساختها و بسترهایی باید آماده شود، از جمله نیازهای این شهرستان، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، چرا که با نگاه صادرات با توجه به ظرفیت‌های دریایی، معدنی و صنعتی که این شهرستان دارد و همچینین دسترسی به آب‌های آزاد و بازار مصرف خوب این نیاز احساس می‌شود.

 

وی افزود: از دیگر نیازهای این شهرستان بندرلنگه، طرح گازرسانی به این شهرستان و ضرورت شاخص های اقتصادی از طریق تامین انرژی مورد نیاز واحدهای صنعتی، احداث جاده کمربندی شهرستان، تکمیل بلوار ساحلی در جهت ایجاد فضای گردشگری میباشد.

 

در ادامه مصطفی کهن عضو شورای شهر بندرلنگه، اضافه کرد: بندرلنگه ازجنبه های متفاوتی رنج می‌برد ما از جنبه های اقتصادی زیادی نیز رنج می‌بریم از جمله گمرک و مشکل تجار و بازرگانان ما و فرار آنها از این بندر، بازار راکد بندرلنگه و جنبه های اجتماعی این بندر از فقر، اعتیاد و طلاق و حاشیه نشینی نیز رنج میبریم.

 

وی افزود: با این همه تفاسیر مردم بندرلنگه نجیب و با فرهنگ هستند و سیاسی نیستند و هیچ اعتقادی به جناج بندی های سیاسی ندارند و ما از عزل ونسب‌ها در فرمانداری فقط خدمت میخواهیم و تا کنون نیز خدمات فرمانداران سابق ضعیف بوده است و ازشما انتظار داریم با یک قدرت مضاعف این کمبودها را در بحث بازار و گمرک و اقتصاد این شهر جبران کنید.

 

غلامحسین سهرابی یکی از تجار و معتمدین این شهر در این نشست بیان داشت: متاسفانه موانع مشکلات زیاد داریم، بندرلنگه فاصله ۷ساعتی با امارات دارد در حالی که دیگر شهرها و استانهای همجوار فاصله بیشتری دارند وضعیتشان بهتر از ما است و ضعیت ما چنین است، شهری که امیدش به گمرک و بندر است و ضعیت اسفباری را پشت سر میگذارد و با توجه به کوتاهی هایی که در گذشته صورت گرفته است زیر ساختهای مناسبی در این شهرستان نداریم .

 

وی افزود: جلسات زیاد گرفته می‌شود ولی هیچ خروجی نداشته‌اند و در بحث گمرک همیشه مشکلات مکان و انبار داشته ایم ولی تا کنون این مشکل مرتفع نشده است، ما تا زیر ساخت مناسب در گمرک نداشته باشیم کاری از پیش نمیبریم، چرا صادرات ما به قطر کم شده است، چرا ما ازبازدید مسؤولان از گمرک نتیجه‌ای ندیده ایم.

 

رادمنش از معتمدین بندرلنگه گفت: فرماندارانی که تشریف میاوردندمیزان عمران ابادانی این شهرستان را نگاه کنند و بعد از رفتن ببینند آیا چهره شهر عوض شده است، تمام تغییرات و تحولات توسط شریفی نژاد شهردار بندرلنگه در دوره های گذشته و همین دوره ایجاد شده است و ایجاد پلاژ بانوان از ضروریات این شهر است.

 

همچنین دکتر نعمت پور از معتمدین این بندر، توضیح داد: با توانمندی که از شما سراغ داریم خواستار شهری آباد هستیم و بدون در نظر گرفتن گذشته آباد این شهر، وضعیت حال ما اسفبار است کاری کنیم که آیندگان ما به ما هم افتخار کنند.

 

وی با طرح دو پیشنهاد، یادآورشد: فعالیت عمده مردم این منطقه صید وصیادی است و صید بی رویه در این سواحل آینده این شغل را از بین می‌برد در رابطه با تامین ذخائر دریایی و تکثیر ماهی نیز تلاش شود که در شیلات این مطلب به فراموشی سپرده شده است و باید کاری شود که ما در  اینجا از مشتقات گازی هم بهر ه کافی ببریم از عسولیه تا اینجا فاصله ای نیست که می‌تواند موجبات اشتغال را فراهم کند.

 

مقیمی عضو سابق شورا با گلایه از نبود معاینه فنی، اذعان داشت: چرا باید خمیر و پارسیان  معاینه فنی داشته باشند و ما هنوز عقب هستیم وباید مخاطراتی را بپذیریم وبرای معاینه به این شهرها برویم .

 

 

ملکپور مدرس دانشگاه در این نشست با بیان مختصات این شهرستان بیان داشت: ما باید به دنبال استراتژی توسعه بر مبنای برنامه توسعه ششم باشیم توسعه پایدار و متوازن و گسترش کمی وکیفی در تمام بخش ها شامل گسترش زیر ساختهای اقتصادی و  اجتماعی ارتقای کلیه شاخصهای توسعه تا سطح میانگین ملی واستانی با تاکید بر بازرگانی خارجی صنعت و اولویت بر صنایع انرژ ی بر پتروشیمی، کانی و غیر فلزی تعمیر و ساخت شناورها و ساز های دریایی شیلات آبزی پروری  افزایش فعالیتهای بازارچه ملوانی و تعاونی های مرزنشینان که از سابقه بالایی نیز برخوردارند، وه تعاملات با جزیره کیش میتوانیم به عنوان یک فرصت نگاه کرد.و ا مشارکت مردم گام های اساسی برداشته شود.

 

شعبانی شهردار اسبق و از معتمدین شهر بندرلنگه گفت: غنای فرهنگی بندرلنگه می‌تواند بعنوان یک قوت قلبی برای همه عزیزان باشد به هرحال غنای فرهنگی بحثش این است که پشتوانه ای از قدیم برای این شهرستان و مردم  مانده است و این میتواند باعث بروز و ظهور اندیشه ها وخواسته های بحق مردم باشد و رونق قدیم بواسطه تلاش وهوشمندی مردم آن دوران بوده است وامروزه هم میتواند همینگونه باشد.

 

وی افزود: در جامعه ای که مردم با فرهنگی زندگی میکنند کارکرد اقتصادی نیز میتواند خود را بهتر نشان دهد .

 

حسین زاده از صنف موتور لنج های بندرلنگه اذعان داشت: تمام آبادانی این شهر از گمرک است و اگر گمرگ این شهر رونق پیدا کرد این بندر رونق پیدا میکند و قبلا نیز درخواست احداث کارخانه از فرمانداران قبلی داشته ایم ولی هیچگونه ترتیب اثری داده نشد.

 

همچنین در پایان غلامرضاآباد فرماندار شهرستان بندرلنگه پس از شنیدن انتقادات و نقطه نظرات حضار ، مطالبی را بیان فرمود که در خبربعدی از طریق همین پایگاه خبری خواهد آمد.

 

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان