چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
کد خبر : 18604
رئیس اداره منابع طبیعی بندرلنگه خبر داد : کاشت سه هزار اصله نهال درخت در بندرلنگه
 
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بندرلنگه از کاشت سه‌هزار اصله نهال درخت در این بندر به مناسبت هفته منابع طبیعی خبرداد.
 
 

به گزارش کنگ خبر به نقل از، خبرگزاری فارس از بندرلنگه، مراسم روز درختکاری در اولین روز از هفته منابع طبیعی ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام حسن فقیهی‌فر امام جمعه موقت، خلیل محامدی معاون فرماندار و جمعی از مسؤولان شهرستان بندرلنگه با کاشت نهال درخت در گروه پدافند شهید اسماعیلی ارتش در روستای باورد این شهرستان برگزار شد.

روح‌الله وفاکیش  اظهار کرد: همانطوری که نیاکان ما درخت کاشتند و برای ما به ارث گذاشته‌اند ما هم باید برای نسل آینده درخت بکاریم، پس مردم باید در حفظ و نگهداری درختان کوشا باشند و از درختان محافظت کنند و نگذارند آسیبی به این درختان وارد آید.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: باید در سطح شهرستان درختکاری را گسترش دهیم و اولویت‌کاری ما در حفظ و نگهداری از این درختان باشد.

در ادامه امام جمعه موقت شهرستان بندرلنگه گفت: سبزه، گل، چمن و درخت برای انسان‌ها نشاط‌آور است و چون این شهرستان دارای خاک حاصل‌خیزی می‌باشد در صورت بودن آب زمین‌های این شهرستان مملو از درختان و گیاهان می‌باشد.

فقیهی‌فر خاطرنشان کرد: هر کس یک درخت غرس کند و به‌ثمر برساند خداوند تبارک و تعالی به‌اندازه ثمر آن پاداش در اعمال وی خواهد نوشت و ما نباید درخت‌هایی که میوه می‌دهند را قطع کنیم.

در پایان یادآور شد: مردم باید برای کاشت درخت از همدیگر سبقت بگیرند تا شهری با طراوت سرسبز و با نشاط داشته باشیم.

انتهای پیام/

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان