یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴
کد خبر : 18508
شهردار بندرلنگه: : دوره آموزش صنایع‌دستی در عمارت فکری بندرلنگه افتتاح شد
 
شهردار بندرلنگه از افتتاح دوره آموزشی صنایع‌دستی با حضور ۴۰۰ هنرجو با همکاری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و بسیج هنرمندان شهرستان بندرلنگه در عمارت تاریخی فکری این بندر افتتاح شد.
 

به گزارش کنگ خبر، شریف شریفی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه، از افتتاح دوره آموزشی صنایع‌دستی با حضور ۴۰۰ هنرجو  با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بسیج هنرمندان شهرستان بندرلنگه در عمارت تاریخی فکری این بندر به‌ مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

وی افزود: این دوره آموزشی به‌مناسبت دهه مبارک فجر در ۱۴ رشته صنایع دستی به مدت سه ماه در عمارت تاریخی فکری بندرلنگه برگزار خواهد شد.

شهردار بندرلنگه اضافه کرد: استقبال بی‌نظیر بانوان هنرجوی بندرلنگه از این دوره آموزشی وظیفه مسؤولان این امر را سنگین‌تر می‌کند و باید بیش از گذشته به آن توجه شود و شهرداری بندرلنگه نیز در این قضیه نقش مهمی را ایفاء کرده است.

شریفی‌نژاد تصریح کرد: در این طرح به‌احیای صنایع دستی فراموش شده در این شهرستان پرداخته‌ایم، صنایعی که به‌نوعی گویای فرهنگ غنی ما بوده و هویت مردمان جنوب را می‌رساند که چگونه با استفاده از پارچه و نخ‌های رنگی نقش‌های زیبایی را ماندگار می‌کنند.

وی گفت: در عمارت تاریخی فکری بندرلنگه نیز نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرجویان دوره‌های گذشته نیز به نمایش گذاشته شده که علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۲بهمن ماه از این نمایشگاه دیدن کنند.

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان