یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۴
کد خبر : 18505
استاندار هرمزگان : : هرمزگان ۷هزارتن تولید ماهی در قفس دارد
استاندار هرمزگان گفت: در حال حاضر هرمزگان حدود ۷هزارتن تولید ماهی در قفس دارد و ظرفیت ما در این استان حدود ۱۴۳هزار تن است و ما باید به این قابلیت ۱۴۳ هزار تن برسیم و این جز برنامه‌های ما، مسؤولان ملی ما در دولت و نمایندگان مجلس است.
 

به گزارش کنگ خبر ، فریدون همتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه در محل بارج کاتامورا متعلق به پروژه پرورش ماهی در قفس نیکسا، در خصوص اهداف سفر خود به بندرچارک، اظهار کرد: در دهه مبارک فجر بنا را بر این گذاشتیم به‌اتفاق نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس و مسؤولان محلی بازدیدی از بزرگترین پروژه پرورش ماهی در قفس خاورمیانه داشته باشیم که این پروژه عظیم در  شهرستان بندرلنگه و در چارک واقع شده است.

 

وی افزود: این پروژه بزرگ با اعتباری بالغ بر۹۰میلیارد تومان احداث شده که ۶۹ میلیارد آن را صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات تامین مالی کرده و بقیه نیز آورده سرمایه‌گذار بخش خصوصی بوده است.

 

استاندار هرمزگان اضافه کرد: این مجموعه مزرعه بزرگ ظرفیت بالغ بر ۵هزار تن تولید ماهی دارد که در فاز اول تولید ۳هزار تن ماهی را به صورت آزمایشی تجربه می‌کند و در تلاشیم که بتوانیم در سفر مقامات کشور در آینده‌ای نزدیک این طرح بزرگ مورد افتتاح رسمی قرار گیرد.

 

همتی با اشاره به ویژگی‌های این پروژه، بیان داشت: یکی از ویژگی‌های این مجموعه این بوده که با برخورداری از دانش و تکنولوژی نروژی‌ها ساخته شده و بعدا با اقدام خیلی خوبی که در طول مسیر ساخت این محل انجام گرفته، خوشبختانه دانش و تکنولوژی کار منتقل و کاملا بومی شده است و همین نیروهای بومی روستای گرزه در منطقه به این کار مسلط شده‌اند.

 

نماینده عالی دولت در هرمزگان بیان داشت: مدیر  تولید این پروژه نیز یکی از بانوان بندرعباسی است و بارج که روی آن هستیم کم‌نظیرترین بارج در منطقه است که نمونه ندارد و از طریق همین بارج با دانش و تکنولوژی برتر صورت می‌گیرد.

 

رئیس شورای تامین استان هرمزگان گفت: با توجه به سیاست‌های دولت برای توسعه  تولید ماهی در قفس به منظور تولید، امنیت غذایی، ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت خدادادی دریا در حوزه خلیج‌فارس حمایت‌هایی صورت می‌گیرد و این‌گونه سرمایه‌گذاری‌ها مورد حمایت دولت و از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی و همچنین اولویت ما در هرمزگان است.

 

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر هرمزگان حدود ۷هزار تن تولید ماهی در قفس دارد و ظرفیت ما در این استان حدود ۱۴۳هزار تن است و ما باید به این قابلیت ۱۴۳ هزار تن برسیم و این جز برنامه‌های ما و مسؤولان ملی ما در دولت و نمایندگان مجلس است.

 

وی با اشاره به‌اینکه باید به همین قاطعیت و انگیزه جلو برویم، یادآور شد: با اتفاق خوبی که افتاده دانش این کار بومی شده است الان هم سرمایه‌گذاری به‌دنبال این است که زنجیره تولید را از بچه ماهی و پرورش بچه ماهی و همچنین استفاده از نژاد ژنی خیلی وسیع و متنوعی که در دریا داریم  بتوانند کار کنند و باید به مرحله تولید بچه ماهی برای صادراتی که تقاضا داریم برسیم و فعال باشیم و نیازهای خود را تامین کنیم.

 

انتهای پیام/م/۸۸۰۲۸

 

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان