یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷
کد خبر : 18498
استاندار هرمزگان خبر داد : بهره‌برداری از سایت پرورش میگو بندر چارک در سال ۹۷
استاندار هرمزگان گفت: اگر بتوانیم خوب از این بخش حمایت کنیم و مشکلات این سرمایه‌گذار را برطرف کنیم تا پایان سال ۹۷ این مزرعه بزرگ و کم‌نظیر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش کنگ خبر، فریدون همتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه در سایت پرورش میگو بندرچارک، اظهار کرد: مزرعه پرورش میگو بندرچارک یکی از بزرگترین و کم‌نظیرترین مزارع در خاورمیانه است و حدود ۲هزار هکتار هدف‌گذاری اولیه این مزرعه است.

وی افزود: خوشبختانه پیشرفت کار خیلی خوبی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی صورت گرفته که  اگر بتوانیم خوب از این بخش حمایت کنیم و مشکلات این سرمایه‌گذار را برطرف کنیم تا پایان سال ۹۷ این مزرعه بزرگ و کم‌نظیر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با شاره به پروژه پرورش میگو و ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه، یادآور شد: این یک اتفاق جدید و حتی کم‌نظیر در سطح کشور و در سطح فعالیت‌های دریایی ما در ایران و منطقه است و بنابراین در استان هرمزگان ظرفیت‌های تولید ماهی در قفس و ظرفیت پرورش میگو دو ظرفیت بسیار برجسته و ممتاز است که باید به جد دنبال شود.

همتی در پایان بیان داشت: امیدواریم با ورود بخش خصوصی و حمایت آن توسط دولت بتوانیم به هدف‌گذاری مشخصی که در این مسیر داریم برسیم.

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان