چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۱
کد خبر : 18476
با هدف ترویج اشتغال خانگی برگزار می‌شود : نشست هماهنگی برگزاری دوره آموزشی صنایع‌‌دستی ویژه دهه فجر در بندرلنگه
 
نشست هماهنگی برگزاری دوره آموزشی صنایع دستی وِیژه دهه مبارک فجر با حضور عضو شورای شهر و مسؤول بسیج هنرمندان بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، نشست هماهنگی برگزاری دوره‌ آموزشی صنایع دستی ویژه دهه فجر شامگاه سه‌شنبه با حضور فاطمه شریفی‌آزاد عضو شورای شهر، فتح‌الله میرکمانداری مسؤول بسیج هنرمندان شهرستان بندرلنگه و سنا شهابی مسؤول انجمن صنایع‌دستی بسیج هنرمندان و جمعی از مربیان صنایع دستی در فرهنگسرای گوهربندرلنگه برگزار شد.

فاطمه شریفی‌آزاد در این نشست، اظهار کرد: امروزه باید بیش از گذشته به آموزش‌های صنایع دستی پرداخت شود و این هنرهای دستی را به‌عنوان اصلی‌ترین مشاغل خانگی دید و اهمیت فراوان داد.

وی افزود: هدف از برگزاری دوره‌های آموزش صنایع دستی در دهه فجر، ترویج مشاغل خانگی به‌واسطه این آموزش‌ها است که قطعا محقق خواهد شد و فرا گیری آموزش‌های و وارد شدن به بازار کار، خودباوری واعتماد به نفس را در بین بانوان این شهر به وجود می‌آورد.

عضو شورای شهر بندرلنگه اضافه کرد: برای حفظ هنرهای دستی گذشتگان که جزئی از فرهنگ این مردم است باید از تمام ظرفیت دستگاه‌های متولی استفاده شود تا بتوانیم به نسل بعدی نیز این هنر‌ها را منتقل کنیم.

در ادامه میرکمانداری یادآورشد: چهارمین دوره آموزش‌های صنایع‌دستی شهرداری بندرلنگه با همکاری شورای شهر، اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و بسیج هنرمندان این شهرستان در سومین روز از دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

وی افزود: تاکنون نیز سیصد نفر از بانوان متقاضی فراگیری آموزش‌های صنایع دستی در ۱۲ رشته مختلف ثبت‌نام نمود‌ه‌اند و همچنین دو رشته پرورش قارچ خانگی و پرورش گیاهان آپارتمانی را نیز برای آقایان با همکاری جهاد کشاورزی این شهرستان در نظر گرفته‌ایم.

مسؤول بسیج هنرمندان شهرستان بندرلنگه با اشاره به اینکه این دوره آموزش در عمارت تاریخی خانه فکری برگزار می‌شود، یادآور شد: در حاشیه افتتاح این دوره آموزشی نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرجویان دوره‌های گذشته نیز در عمارت تاریخی فکری به نمایش گذاشته خواهد شد.

شهابی نیز در این نشست با تقدیر از همکاری شهرداری و شورای اسلامی بندرلنگه به‌جهت برگزاری این دوره، عنوان کرد: با مساعدت شریف شریفی‌نژاد شهردار بندرلنگه به‌زودی فروشگاه عرضه محصولات صنایع دستی بانوان نیز در عمارت تاریخی فکری راه‌اندازی خواهد شد که بانوان هنرمند می‌توانند آثار تولیدی خود را در این فروشگاه عرضه کنند.

انتهای پیام/م/

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان