سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۸
کد خبر : 18466
مدیر کل تعاون استان هرمزگان خبر داد : اختصاص ۷۵۰میلیارد اعتبار در زمینه اشتغال فراگیر
مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان از اختصاص دو مرحله اعتباربالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان در زمینه اشتغال فراگیر در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش کنگ خبر، محمدعلی سلیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه با اشاره به تلاش دولت در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه اشتغال، اظهار کرد: دولت طرح‌های بسیار خوبی را در پی‌گرفته که عمدتا به شهرستان‌ها و مناطق محروم و دور افتاده معطوف شده است.

وی با بیان اینکه ۳هزار و نهصد سهمیه کارورزی به استان هرمزگان اختصاص داده شده است، افزود: در واقع این طرح راهی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه است که بخش عمده‌ای از بیکاران جامعه را تشکیل می‌دهند تا بتوانند از این طریق جذب بازار کار شوند.

 مدیر کل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در خصوص طرح مشاغل خانگی، خاطرنشان کرد: اعتباری که برای امسال در این زمینه در نظر گرفته شده مجموعا بالغ بر ۱۵۰میلیارد تومان است که ۱۶میلیارد تومان آن برای استان هرمزگان اختصاص داده شده و ۶میلیارد آن تاکنون ابلاغ شده است که اعتبار اختصاص داده شده برای شهرستان بندرلنگه ۱میلیارد و هشتصد میلیون تومان است که می‌تواند برای ایجاد اشتغال خانگی موثر باشد.

سلیمی از طرح اشتغال فراگیر به‌عنوان یکی‌دیگر از طرح‌های اقتصاد مقاومتی نام برد و تصریح کرد: در این بخش از مجموع اعتباری بالغ بر چهارصد میلیارد تومان برای هرمزگان تخصیص داده شده که ۱۴۴میلیارد تومان آن ابلاغ شده که سهمیه شهرستان بندرلنگه ۱۱میلیارد و ششصد میلیون تومان در مرحله اول است که می‌تواند برای مناطق روستایی، عشایری و مرزی با نرخ بهره ۴و۶درصد ایجاد اشتغال کند و منبع بسیار مناسبی است که می‌تواند اشتغال را در این منطقه تامین کند.

این مسؤول از اختصاص ۱۱۵میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده برای واحدهای تولیدی صنعتی از مجموع ۳۵۰میلیارد تومان اعتبار در قسمت مشاغل فراگیر خبر داد و عنوان کرد: سهمیه شهرستان بندرلنگه در این طرح ۲۳میلیارد در نظر گرفته شده که می‌تواند باعث رونق بخشی در زمینه واحدهای تولیدی و صنعتی شود.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان یادآور شد: در مجموع، ایجاد اشتغال و تعهد اشتغال ۲۷هزار نفر سهم استان هرمزگان است که قریب به ۶۰درصد آن تاکنون  محقق شده است و شهرستان بندرلنگه هم توانسته در این زمینه به صد درصد تعهداتی که برای ایجاد اشتغال تعیین شده بود با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل برسد.

انتهای پیام/م

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان