دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹
کد خبر : 18459
شهردار بندرلنگه خبرداد : افتتاح کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی در عمارت فکری
شهردار بندرلنگه از افتتاح کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی در دومین‌روز از دهه مبارک فجر با همکاری شورای شهر، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و بسیج هنرمندان بندرلنگه در عمارت تاریخی خانه فکری خبر داد.

به گزارش کنگ خبر ، شریف شریفی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه  از افتتاح کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی در ۱۴ بهمن، دومین‌روز از دهه مبارک فجر با همکاری شورای اسلامی شهر، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بسیج هنرمندان شهرستان بندرلنگه در عمارت تاریخی خانه فکری خبر داد.

وی افزود: این دوره آموزشی به‌صورت رایگان با هدف ترویج مشاغل‌خانگی و اشتغال‌زایی به مدت سه‌ماه در این عمارت تاریخی برگزار خواهد شد و در پایان این دوره هنرجویان آمده ورود به بازار تولید صنایع‌دستی خواهند شد که این طرح یکی از شاخصه‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است. 

شهردار بندرلنگه با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵۰ نفر از بانوان هنرجو جهت شرکت در این کلاس‌ها نام‌نویسی کرده‌اند، یادآور شد: آموزش صنایع‌دستی سنتی این بندر شامل رشته‌های گلابتون‌دوزی، خوس‌بافی، تلی‌بافی، شک‌بافی، حصیربافی، گلسازی، قلاب‌بافی، قالی‌بافی، خیاطی و چرم‌دوزی و نقش‌حنای سنتی و همچنین دیگر مشاغل خانگی شامل پرورش قارچ و گیاهان آپارتمانی می‌باشد.

شریفی‌نژاد با قدردانی از همکاری ضیائی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان به‌جهت همکاری در واگذاری این عمارت تاریخی به شهرداری بندرلنگه، بیان داشت:  برای این مجموعه راه‌اندازی موزه‌ مردم‌شناسی با به‌نمایش گذاشتن ملزومات قدیمی، اتاق‌حجله، کتابخانه و سایر برنامه‌های فرهنگی دیگر در نظر داریم.

وی گفت: با برنامه‌ریزی که با شورای اسلامی شهر بندرلنگه در خصوص این عمارت تاریخی صورت گرفت برنامه ویژه برای مسافران نوروزی نیز در همین مکان در نظر گرفته شده است و  اجرای صحیح این امورات ملزم همکاری همه شهروندان با مجموعه شورا و شهرداری می‌باشد.

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان