دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۹
کد خبر : 18451
معاون فنی اداره کل گمرکات شهرستان بندرلنگه: : کالای ملوانی به ۱۰ میلیون تومان در سال افرایش یافته است
 
 
معاون فنی اداره کل گمرکات شهرستان بندرلنگه گفت: تغییراتی در خصوص کالای ملوانی انجام پذیرفته که سهمیه ملوانی از مبلغ چهار میلیون تومان به ده‌میلیون تومان برای هر سفر در نظر گرفته شده و در هر سال شش‌بار می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.
 

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، سیامک حسین‌نژاد شامگاه‌ چهارشنبه در جمع تجار و بازرگانان شهرستان بندرلنگه با اشاره به‌عملکرد گمرک چارک و آفتاب، اظهار کرد:  گمرک چارک و بندر آفتاب به‌لحاظ بعد مسافتی و نزدیکی به جزیره کیش فقط جهت خدمات‌رسانی به مسافرانی که قصد سفر به این جزیره را دارند احداث شده است و عملا مجوز انجام صادرات و واردات را ندارد.

وی افزود:گرفتن مجوز صادرات و واردات در گمرک چارک و بندر آفتاب ملزم به طی‌کردن روند اصولی است که باید در کارگروه استانی و کشوری به‌تصویب برسد که در حال حاضر چنین مصوبه‌ای وجود ندارد و عملا کار صادرات و واردات کالا در گمرک بندرلنگه صورت می‌گیرد.

معاون فنی اداره کل گمرکات شهرستان بندرلنگه با اشاره به کارکرد گمرک بندرکنگ، اضافه کرد: گمرک بندرکنگ جز مرز رسمی کالای ملوانی به‌شمار می‌رود و گمرک بندرکنگ جز گمرکاتی است که رویه ملوانی در آن صورت می‌گرفت ولی به‌جهت تعمیراتی که در گذشته بر روی این گمرک اعمال شد بعد از آن بلااستفاده ماند و  در آن زمان فقط مجوز ترخیص کالاهای ملوانی را برعهده داشت.

حسین‌نژاد تصریح کرد: طی مصوبه‌ای جدیدی که تصویب شده است خودروهای بالاتر از ۴۰هزار دلار به‌عنوان خودروی لوکس محسوب می‌شوند و دولت ورود آن‌ها را ممنوع کرده است و فقط برای خودروهای زیر این قیمت مجوز ترخیص صادر می‌شود.

وی در خصوص سطح‌بندی گمرکات، گفت: کالاهایی مانند تلفن‌همراه و تجهیزات پزشکی در بعضی از گمرکات کالای تخصصی به‌شمار می‌رود و سطح بندی گمرکات به صورت تخصصی وجود دارد.

معاون فنی اداره کل گمرکات شهرستان بندرلنگه بیان داشت: در خصوص بحث ترانزیت و سایر کالاهای تخصصی هنوز اقدامی انجام نشده ولی قول مساعدی در این خصوص به نمایند غرب هرمزگان در مجلس و اعضای شورای شهر بندرلنگه  داده شده که این کار انجام می‌پذیرد.

این مسؤول در پایان یادآور شد: هیچ‌محدودیتی در خصوص کالاهای ملوانی وجود ندارد و سهمیه ملوانی از مبلغ چهار میلیون تومان به ده‌میلیون تومان برای هر سفر در نظر گرفته شده و در هر سال شش‌بار ملوانان می‌توانند از این سهمیه استفاده نمایند ما هم طبق لیست موجود در این راستا اقدام می‌کنیم و از مسؤولان بهداشت این انتظار را می‌رود که در بحث بهداشت و رعایت نکات بهداشتی نظارت کافی را در این خصوص داشته باشند.

انتهای پیام/م/

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان