سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۱
کد خبر : 18432
ظهر امروز : مجمع بسیج شهرستان بندرلنگه برگزار شد
 
 
مجمع بسیج شهرستان بندرلنگه با حضور اعضای این مجمع در این بندر برگزار شد.
 

به‌گزارش کنگ خبر به نقل از، خبرگزاری فارس از بندرلنگه، مجمع بسیج شهرستان ظهر امروز با حضور آیت‌الله سیدمحمد جوادرکنی امام جمعه شهرستان، در سالن اندیشه برگزار شد.

سیدمحمدجواد رکنی در این مجمع با اشاره به معضلات حاشیه‌نشینی و وضعیت فرهنگی شهر بندرلنگه، اظهار کرد: در مسایل فرهنگی اکثر دستگاه‌ها باید باید با هم همگام باشند، هر نوع فقر مادی و اجتماعی معلول فقر فرهنگی است، خانواده‌ای که دخل و خرجش باهم نمی‌خواند و همیشه خرجش بیش از دخلش می‌باشد، دچار فقرفرهنگی است اگر هم این فقرفرهنگی نیست پس چه می‌تواند باشد؟

وی افزود: اولین‌چیزی که امروزه در بسیج باید به آن پرداخته شود ترویج و آموزش سبک‌زندگی اسلامی است، به نظر برخی اگر کسی بیشتر آب و برق مصرف کرد علامت تمدن است و اگر کسی کم‌مصرف کند و یا صرفه‌جویی نماید این‌گونه نیست و این در حالی است که الگوی مصرف درستی در اقشار ضعیف جامعه هم نیست.

امام جمعه بندرلنگه یادآورشد:حاشیه‌نشینی یکی از معضلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهرهاست، این حاشیه‌نشین‌ها وقتی وارد می‌شوند ناسازگاری و ناهنجاری ایجاد می‌شود که این خود وظیفه بسیج را سنگین‌تر می‌کند.

رئیس مجمع بسیج شهرستان بندرلنگه گفـت: گاهی اوقات تقصیر ماست که کار فرهنگی موثر در خصوص حاشیه نشینی نکردیم، حاشیه‌نشینان با فرهنگ شهری آشنایی ندارند و همین موضوع باعث می‌شود که مشکلاتی به وجود می‌آید و باید کاری کنیم‌ تا معضلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی  حل شود.

در ادامه سید حسین فاطمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بندرلنگه اظهار کرد: اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی سه معضل عمده شهرستان و همچنین کشور است که آمادگی کامل را داریم تا با کمک سایر دستگاه‌های اجرائی این معضل را در شهرستان حل کنیم و به‌دنبال راهکار مناسب و اساسی باشیم.

انتهای پیام/

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان