سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
کد خبر : 18429
کاردارایران در سفارت قطر: : قطری‌ها به‌دنبال کالای با کیفیت و استاندارد از ایران هستند/ نداشتن اطلاعات کافی از کشور قطر اصلی‌ترین مشکل تجارایرانی
معاون اقتصادی وبازرگانی سفارت ایران درقطر گفت: اصلی‌ترین مشکل ما در رابطه با تجارت با قطر این بود که تجار ایرانی هیچ‌ اطلاعاتی از وضعیت و نیازها و استانداردهای این کشور نداشتند و همچنین آن‌ها نیز از واردکننده‌ها، اشخاص و شرکت‌های ما اطلاع نداشتند.
 
 
 
 

به گزارش کنگ خبر، محمد باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگارفارس در بندرلنگه، اظهار کرد: سفارت جمهوری‌اسلامی‌ایران در قطر سعی کرد از همه‌ ظرفیت کشور از ابتدای بحرانی که برای این کشور با همسایه‌های پیرامونش پیش آمد در بخش اقتصادی خود استفاده کند و بخش اقتصادی سفارت با ارتباط منظم با تجار ایرانی و قطری سعی کرد یک‌ پل ارتباطی بین آن‌ها باشد که این معاونت به‌لحاظ ارسال اطلاعات برای طرف‌های قطری و تجار ایرانی کار مهمی صورت داده است.

 

وی افزود: اصلی‌ترین مشکل همین بحث اطلاعات بود که تجار ایرانی هیچ‌ اطلاعاتی از وضعیت، نیازها و استانداردهای قطر نداشتند و همچنین آن‌ها نیز از واردکننده‌ها، اشخاص و شرکت‌های ما اطلاع نداشتند.

 

معاون اقتصادی و بازرگانی سفارت ایران در قطر با اشاره به ‌عدم آشنایی تجار و بازرگانان با کشور قطر، اضافه کرد: تجار و بازرگانان سال‌ها بود که تقریبا از مراودات با قطر دورافتاده بودند و طبیعتا ایران با کشورهای امارات و کویت کار می‌کرد، ولی با قوانین قطر آشنا نبود که این کشور استانداردهای خیلی بالایی دارد.

 

باقری تصریح کرد: می‌توانیم بگوییم با اینکه کشورهای همسایه قطر استانداردهای جی‌جی‌سی دارند ولی استانداردهای قطر بالاتر از همه کشورها است، خیلی هم سخت می‌گیرند چرا که بالاترین میزان درآمد سرانه در دنیا را همین کشور دارد و به‌ همین خاطر بهترین‌ها را خواهان هستند و انصافا برای بهترین‌ها حاضرند بیشترین‌ مبلغ را پرداخت کنند.

 

کاردار ایران در سفارت قطر بیان داشت: قطری‌ها از تمام دنیا کالا وارد می‌کنند از استرالیا گرفته تا آمریکا و حاضرند بیست برابر پول بدهند ولی کالای با کیفیت و بسته‌بندی خوب دریافت کنند.

 

وی در پایان گفت: رعایت‌نکردن همین مواردی که قید شد کافی است تا صادرات ما به قطر را با مشکل مواجه کند و این نکات ریز است که صادر کننده‌ها از آن اطلاعی نداشتند ولی در این هفت‌ماه با ارتباطی که از طریق سفارت ایجاد شده توانستیم  تا حدودی این اطلاعات را به تجاری که به ما مراجعه می‌کنند بدهیم و هیچ‌مشکلی در دادن اینگونه اطلاعات چه‌ به صورت حضوری، تلفنی و ایمیلی نداریم.

 

انتهای پیام/

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان