یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
کد خبر : 18415
با حضور مدیر کل بنادر ودریانوردی هرمزگان برگزار شد : مراسم تودیع و معارفه مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه
مراسم تودیع و معارفه مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه با حضور مدیر کل این سازمان در این بندر برگزار شد.
 

 

 

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، مراسم تودیع و معارفه مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه عصر امروز با حضور الله‌مراد عفیفی‌پور مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی از مسؤولان برگزار شد.

در این مراسم محمود صابری مدیر سابق اداره بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه ضمن تقدیر، تودیع و قاسم عسکری‌نسب به‌عنوان مدیر این اداره در این شهرستان معارفه شد.

صابری در این مراسم با اشاره به‌ گوشه‌ای از عملکرد خود در اداره بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: ایجاد رمپ در ضلع غربی حوضچه بندرلنگه که قبلا در روی موج‌کن استفاده می‌شد که خسارت‌هایی نیز به بار آورده بود، شروع عملیات راهنمایی شناورها در بندرلنگه، اقدامات اولیه برای سه اسکله گردشگری برای بندرلنگه، بندرکنگ و پارسیان، کسب رتبه نخست ترانزیت خودرو در سال جاری از جمله اقدامات صورت گرفته این اداره در سال‌جاری بوده است.

 

وی با اشاره به رفع پلمپ و شبانه‌روزی کردن درب ورودی اداره بنادر و گمرک با همکاری گمرکات کل بندرلنگه، بیان داشت: از دیگر اقدامات صورت گرفته این مدیریت می‌توان به بازدید مستمر از ۱۷ موج شکن در غرب هرمزگان، ضبط مکالمات دریایی در برج کنترل، نظارت بر همه ساخت و سازها محدوده دریا و کلوپ‌های تفریحی و بنادر صیادی، زیبا سازی بندر و معاونت رفاهی، زیبا سازی سر در اداره، ساختمان‌های اداری، توسعه فضای سبز، تعویض کلیه تابلوهای ایمنی اشاره کرد.

 

مدیر سابق اداره بنادر ودریانوردی بندرلنگه عنوان داشت: در سال‌های آتی ۲دستگاه ژنراتور برق اضطراری و همچنین یک‌دستگاه آمبولانس نیز به این بندر اضافه شد.

 

الله‌مراد عفیفی‌پور عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی یک سازمان منسجم و تکلیف مدار در حوزه حمل و نقل دریایی است و براساس اساسنامه بنادر ایران تکالیفی نیز برعهده‌اش می‌باشد و حقوق مردم را حفظ، شناسایی و احصاء می‌کند.

 

وی افزود: گر چه ظرفیت‌های دریایی در بندرلنگه و دیگر بنادر کشور وجود دارد ولی ما نتوانستیم آنطور که باید این ظرفیت‌ها را به فعل تبدیل کنیم ولی تلاش خود را کردیم، بندرلنگه یک‌قدمت و پیشینه تاریخی به اندازه ایران دارد.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: مدیران از گذشته تا کنون در اداره بنادر بندرلنگه به اندازه توان خود خدماتی را ارائه دادند ولی حق مردم بندرلنگه بیش از این است چرا که این بندر ظرفیت‌های تجاری و گردشگری زیادی دارد.

 

عفیفی‌پور عنوان داشت: چرا باید مواد معدنی و کشاورزی این مناطق از بنادر دیگر صادر شود، بندرلنگه باید محل صادرات و ترانزیت کالا شود و باید صادرات به نزدیکترین کشورها حاشیه خلیج فارس و همسایه‌های شرق وغرب از این بندر افزایش پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه برخی معتقدند بندرلنگه در سایه بندرشهید رجائی گم شده است، گفت: این‌چنین نیست هر کدام از بنادر کارکرد خود را دارند اگر بندرلنگه می‌تواند صادرات مواد معدنی را داشته باشد در سایه بندر شهید رجائی نیست وکار کرد خود را دارد و می‌شود از ظرفیت کانتینری در این بخش بیشتر استفاده کرد و نباید این احساس باشد که بنادر کوچک در سایه بنادر بزرگ قرار گرفته‌اند.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه به‌زودی یک‌فروند شناور همیار تحویل بندرلنگه خواهد شد، بیان داشت: برای پشتیبانی سکوهای نفتی باید از ظرفیت‌های بندرلنگه استفاده شود، چند حاکمیتی در بنادر و سواحل وجود دارد که این خود باعث کند شدن پیشرفت می‌شود و ما در توسعه بندرلنگه تلاش خواهیم کرد.

 

آیت‌الله سید محمدجواد رکنی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: تودیع و معارفه این درس را به ما می‌دهد که این پست و مقام‌ها موقتی است حال که بهترین فرصت‌ها در اختیار ما گذاشته شده باید به بهترین نحو انجام وظیفه کنیم.

 

وی افزود: امام علی(ع) فرمودند، چنان با مردم رفتار کنید که اگر روزی عمرتان تمام شد مردم برایتان گریه کنند و اگر زنده هم بودید مردم از فراغتان گریه کنند ودعاهایشان همیشه بدرقه راهتان باشد.

 

امام جمعه شهرستان بندرلنگه با تقدیر از خدمات، زحمات و تلاش محمود صابری مدیر پیشین اداره بنادر ودریانوردی بندرلنگه، تصریح کرد: قدردانی از زحمات مسؤولان خدمتگذار و صدیق یک‌ ارزش است و با این کار برای مدیر بعدی این فرصت را فراهم می‌کنیم که بتواند بهتر خدمت کند.

 

رکنی اضافه کرد: امروز همه مسؤولان باید خدمتگزار اقشار محروم و مستضعف جامعه باشند، گاهی یک کار را با حداقل هزینه می‌شود انجام داد ولی وقتی در انجام آن کار تعلل می‌کنیم و کار را به فرداها می‌سپاریم باید با هزینه گزاف آن کار را پیش ببریم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرلنگه یادآور شد: یکی از مشکلات برخی مدیران این است که کار امروز ارباب رجوع را به فردا می‌سپارند و ما باید فکر کنیم که کار ما در قبال مردم وظیفه است و همین امروز باید انجام دهیم و نباید کار مردم را به روزهای دیگر بگذاریم.

 

این استاد حوزه علمیه بیان داشت: ما باید شخصیت افراد را حفظ کنیم و گاهی سختگیری‌ها را کنار بگذاریم و آن‌چیز که انسان را از خلاف باز می‌دارد حفظ شخصیت افراد است و تا جرم کسی ثابت نشده نباید آن را بیان کنیم و باید خیلی مواظب آبروی افراد باشیم.

 

انتهای پیام/

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان