یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
کد خبر : 18403
رئیس پلیس راهور شهرستان بندرلنگه : موتورسیکلت‌هایی که راکبین آن دارای کلاه ایمنی باشند به پارکینگ منتقل نخواهند شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان بندرلنگه گفت: موتورسیکلت‌هایی که راکبین آن دارای کلاه ایمنی باشند به پارکینگ منتقل نخواهند شد.

 

 

سرگرد میرزایی امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری کنگ خبر، اظهار کرد: به رغم اینکه یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای حفظ جان راکبان موتور سیکلت، استفاده از کلاه ایمنی محسوب می‌شود؛ اما بی توجهی راکبان موتور سیکلت به این امر هموراه موجب بروز حوادث تلخ و جبران ناپذیری در حوادث رانندگی بوده است.

 

وی افزود: بر اساس آئین نامه اجرایی که در سال ۸۴ به تصویب هیئت وزیران رسید، استفاده از کلاه ایمنی و کمربند اجباری شد و در سال ۸۹ قانونی در مجلس برای کاهش تصادفات به تصویب رسید که براساس آن موتورسیکلت سواران موظف به استفاده از کلاه ایمنی شدند، سوار شدن به موتور سیکلت بدون استفاده از کلاه ایمنی ممنوع و راکبین موتورسیکلت مکلف شدند تا در طول مسیر حرکت از کلاه ایمنی استفاده کنند و در غیر این صورت موتورسیکلت برای بار اول یک هفته و بار دوم یکماه توقیف خواهد شد.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: با هماهنگی هایی بعمل آمده با سلسله مراتب فرماندهی و تدابیر اندیشیده شده و شرایط شهرستان در صورتی که موتورسیکلت های دارای پلاک ملی، راکبین آن دارای کلاه ایمنی باشند به پارکینگ منتقل نخواهند شد.

 

سرگرد میرزایی عنوان داشت: براساس اعلام مسئولان زیربط در مرگ میرهای ناشی از تصادفات رانندگی که موتور سیکلیت سواران در آن سهیم بوده‌اند، فوت اکثر راکبان و سرنشینان موتورسیکلت‌ها به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی و ضربه به سر بوده است.

 

وی با اشاره به علت تصادف هفته گذشته یکدستگاه خودروی پراید روبروی آتش نشانی بندرکنگ، بیان داشت: علت تصادف این خودرو عدم توانایی بعلت نداشتن حالت طبیعی  راننده  وعدم کنترل وسیله نقلیه بوده است.

 

رئیس پلیس راهور شهرستان بندرلنگه از تصادف یکدستگاه موتور سیکلت با عابر پیاده در بندرلنگه خبر داد و گفت: این تصادف منجر به مرگ عابر پیاده شد که متاسفانه راکب موتور سیکلت مذکور فاید گواهینامه نیز بوده است.

 

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان