شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
کد خبر : 18395
قائم مقام شرکت آب وفاضلاب شهری هرمزگان: : مطالعه طرح فاضلاب شهرهای بستک، بندرلنگه، خمیر و پارسیان پایان یافت

قائم مقام شرکت آب وفاضلاب شهری هرمزگان گفت: مطالعه طرح فاضلاب شهرهای بستک، بندرلنگه، خمیر و پارسیان که برخی دارای مصوبه شورای آب و فاضلاب هستند، پایان یافته است.

 

به گزارش کنگ خبر جواد منصوری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل اجرای طرح تصفیه خانه شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس، اظهارداشت: اجرای عملیات فاضلاب این شهرها پس از اختصاص ردیف در بودجه آغاز می شود.

 

وی با اشاره به اینکه مطالعات برخی شهرها در مرحله نهایی است، اضافه کرد: اکنون در دوره گذار اجرای پروژه ها از دولت به بخش خصوصی است و باید سرمایه گذاران را برای اجرای پروژه های فاضلاب و کسب درآمد از آنها ترغیب کرد.

 

قائم مقام شرکت آب وفاضلاب شهری هرمزگان ابراز داشت: اجرای طرح فاضلاب در شهرهای ساحلی و جزایر با توجه به جذب نشدن زمین و پاسخگو نبودن روش های سنتی در اولویت اجرای طرح فاضلاب قرار دارد و اجرای طرح فاضلاب جزیره هرمز در اولویت است.

 

منصوری یادآور شد: تصفیه خانه اصلی بندرعباس در حال حاضر به ظرفیت اصلی خود رسیده که می توان برای کوتاه مدت آنرا ارتقاء داد.

 

وی ابراز داشت: با توجه به نیاز باید نسبت به احداث تصفیه خانه جدید اقدام کرد که تصفیه خانه شهرک پیامبر اعظم (ص) برای این منظور در حال احداث است.

 

قائم مقام شرکت آب وفاضلاب شهری هرمزگان  گفت: ظرفیت نهایی تصفیه خانه شهرک پیامبر اعظم (ص) ۲۹ هزار متر مکعب در روز است.

 

منصوری ادامه داد: درکل این تصفیه خانه ۱۵۸ هزار نفر را پوشش می دهد ودرمرحله نخست هشت هزار متر مکعب در روز ۴۳ هزار نفر در نظر گرفته شده است.

 

وی یادآور شد: برای مرحله نخست ۱۸۹ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که در مدت ۲ سال بهره برداری می شود.

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان