نماینده مردم غرب هرمزگان:

سرمایه‌گذار در مواجه با بروکراسی اداری باید کفش پولادی بپوشد/ سرمایه‌گذاران را پاس‌کاری نکنیم

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم اداری ما معیوب است و آنقدر بروکراسی داریم که سرمایه‌گذار برای اخذ مجوزات لازم باید کفش پولادی بپوشد.

کد خبر : 17633
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲
سرمایه‌گذار در مواجه با بروکراسی اداری باید کفش پولادی بپوشد/ سرمایه‌گذاران را پاس‌کاری نکنیم
نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم اداری ما معیوب است و آنقدر بروکراسی داریم که سرمایه‌گذار برای اخذ مجوزات لازم باید کفش پولادی بپوشد.
 
 

به گزارش کنگ خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، ناصر شریفی عصر امروز در نشست کارگروه سرمایه‌گذاری شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: باید صادقانه و دلسوزانه به سرمایه‌گذاری توجه کنیم، مقام معظم‌رهبری چند سال متوالی به مسئله اقتصاد مقاومتی تاکیداتی داشته‌اند و حتی سال‌های اخیر را نیز به همین نام، نام‌گذاری کردند این از نگاه ایشان به افق آینده است، در عرصه اقتصادی با نگاه به درون و ظرفیت‌های کشور  و با استفاده از جوانان خود به پتانسیل‌ها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون، افزود: همانطور که در ۸سال دفاع‌مقدس با اینکه همه دنیا علیه ما بودند ما توانستیم با دست‌خالی، افتخارها کسب کنیم و شعار ما می‌توانیم را محقق کنیم.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:  استاندار هرمزگان یک نگاه توسعه‌ای وعمل‌گرانه  و برنامه‌هایی برای رشد، توسعه و پیشرفت این منطقه دارد و ما با همکاری هم می‌توانیم این اهداف را به‌پیش ببریم.

شریفی تصریح کرد: مدیر یک مجموعه باید ریسک‌پذیر باشد، وقتی مدیری متوجه صداقت سرمایه‌گذار شد از چه باید بترسد، قانون برای حل مشکلات است، روز به‌روز آمار جوانان فارغ‌التحصیل ما اضافه می‌شود اگر فکری نکنیم این تبدیل به بحران می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:  سیستم اداری ما معیوب است و آنقدر بروکراسی داریم که سرمایه‌گذار برای اخذ مجوز باید کفش پولادی بپوشد و از این اداره به آن اداره به‌دنبال گرفتن مجوزات و استعلامات لازم باشد.

این نماینده مجلس گفت: امن‌ترین کشور برای سرمایه‌گذاری کشور ما است، باید ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این بندر در حوزه‌های مختلف به صورت پکیج در اختیار سرمایه‌گذاران قرار بگیرد و سرمایه‌گذار را پاس‌کاری نکنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس، عنوان کرد:  مدیران باید وقت بگذارند و وقتی مسؤولیت قبول کردیم باید سختی بکشیم و مدیریت جهادی داشته باشیم.

شریفی بیان داشت: ما با شعار هم نمی‌توانیم  پیشرفتی داشته باشیم حال دیگر زمان شعار گذشته است، علت عدم توفیق ما در جذب سرمایه‌گذار این است که دولت‌ها به دنبال تصدی‌گری هستند باید امورات به مردم واگذار شود.

وی در پایان خطاب به مسؤولان، گفت: باید در جذب سرمایه گذار داخلی وخارجی هنر داشته باشیم، اگر فقط پشت میز بنشینیم کارها درست نخواهد شد، از ظرفیت دانشگاه‌ها باید استفاده بهینه شود و بروکراسی اداری را به حداقل برسانیم .

انتهای پیام/ک

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان