رئیس حفاظت محیط زیست بندرلنگه :

نهنگ به گل نشسته در بندر گرزه از نوع براید است / نمونه‌برداری جهت تشخیص علت مرگ این نهنگ انجا م می‌شود

رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرلنگه در خصوص به گل نشستن نهنگی در بندر گرزه، گفت: طبق بررسی‌های به‌عمل آمده این لاشه مربوط به نهنگی از نوع براید (نهنگ گرمسیری) است که طول آن ۱۲ متر و وزن تقریبی آن ۱۰ تن است. به گزارش کنگ خبر، سامان قاسمی ظهر امروز در گفت‌وگو با

کد خبر : 16238
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
نهنگ به گل نشسته در بندر گرزه از نوع براید است / نمونه‌برداری جهت تشخیص علت مرگ این نهنگ انجا م می‌شود
رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرلنگه در خصوص به گل نشستن نهنگی در بندر گرزه، گفت: طبق بررسی‌های به‌عمل آمده این لاشه مربوط به نهنگی از نوع براید (نهنگ گرمسیری) است که طول آن ۱۲ متر و وزن تقریبی آن ۱۰ تن است.

به گزارش کنگ خبر، سامان قاسمی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس در محل لاشه نهنگ به گل نشسته در محدوده بندرگرزه و بندرطاحونه بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: طبق بررسی‌های میدانی به‌عمل آمده این لاشه مربوط به نهنگی از نوع براید (نهنگ گرمسیری) است که طول آن ۱۲ متر و به وزن تقریبی ۱۰ تن است.

وی افزود: نهنگ براید با سرعت ۲۵ کیلومتر بر ساعت و تا عمق ۳۰۰ متری دریا در آب‌های خلیج‌فارس، اقیانوس اطلس، آرام، هند و آب‌های مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری و آب‌هایی با حرارت ۱۶ درجه سانتی‌گراد به بالا زندگی می‌کند.

رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرلنگه با اشاره به اینکه به اتفاق همکاران در محل، حاضر و در حال نمونه‌برداری از لاشه و علت مرگ این نهنگ هستیم، تصریح کرد: علت مرگ این نهنگ در دست بررسی است و از جمله مهمترین دلایل مرگ نهنگ‌های براید برخورد با ادوات صیادی و شناورهای سنگین است.

قاسمی بیان داشت: به‌علت مواج بودن و بالا آمدن آب دریا، لاشه نهنگ به سمت دریا رفته و کار نمونه‌برداری را دشوار کرده است ولی این کار انجام خواهد شد و علت مرگ این نمونه کمیاب از موجودات دریایی پس از انجام تحقیقات و آزمایشات لازم توسط کارشناسان این سازمان به‌زودی اعلام می‌شود.

به گزارش فارس، بندر گرزه با ۲۶۷ خانوار و یک هزار و ۱۷۰ نفر جمعیت از توابع بخش شیبکوه در ۱۰۰ کیلومتری غرب شهرستان بندرلنگه در استان هرمزگان واقع شده و معیشت مردم آن بر پایه صید و صیادی قرار دارد.

 

انتهای پیام/ک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان