یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
کد خبر : 13816
فرمانده انتظامی بندرلنگه خبر داد : افزایش ۱۵۰ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در ۹ ماه گذشته در بندرلنگه

خبرگزاری فارس: افزایش 150 درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در 9 ماه گذشته در بندرلنگه

فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه با اشاره به اینکه ۸۰ درصد قاچاقچیان دستگیر شده غیر بومی در این شهرستان هستند، از افزایش ۱۵۰ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در این شهرستان در ۹ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش کنگ خبر، محمود حافظی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه در حوزه غرب استان هرمزگان با اشاره به عملکرد ۹ ماهه سال‌جاری فرماندهی انتظامی شهرستان بندرلنگه، اظهار داشت: در این مدت کشف و ضبط انواع البسه قاچاق به تعداد ۸۸ هزار و ۲۷۸ ثوب به ارزش ۴۴ میلیارد و ۱۳۹ میلیون ریال را داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته افزایش کشفیات نداشتیم.

 

وی افزود: کشف و ضبط ۱۰۸۰ دستگاه لوازم خانگی صوتی و تصویری قاچاق به ارزش ۲۷ میلیارد ریال را داشتیم که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: ۱۵۳ هزار متر کشف و ضبط پارچه قاچاق به ارزش ۹۱ میلیارد ریال را داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته ۱۲ هزار درصد افزایش داشته است.

 

حافظی عنوان داشت: در ۹ ماهه سال جاری ۵۶ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۹۶۰ نخ سیگار قاچاق به ارزش ۸ میلیارد و ۹۲۲ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال کشف شده که نسبت به سال گذشته با ۲۹ درصد افزایش کشفیات در این خصوص روبرو بوده‌ایم.

 

وی با اشاره به کشف و ضبط ارزاق قاچاق، گفت: ۳۲ هزار و ۷۶۴ کیلوگرم ارزاق قاچاق کشف شد که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش کشفیات بوده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی بندرلنگه افزود: ۵ هزار لیتر کشف و ضبط فرآوردهای نفتی قاچاق به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال را در ۹ ماهه سال جاری داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته نیز افزایشی نداشتیم.

 

حافظی با اشاره به کشف و ضبط ۲۵۱ جفت کفش قاچاق، گفت: این تعداد کفش به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال تخمین زده شد و همچنین تعداد ۳۴ هزار و ۹۰۳ عدد انواع قرص‌های روانگردان نیز کشف شد که نسبت به سال گذشته ۱۵۰ درصد افزایش کشفیات داشته و در رابطه نیز طی این مدت ۱۵۱ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شده است.

 

وی با اشاره به کشف و ضبط ۱۰ تن و ۳۳۰ هزار و ۶۰۰ گرم انواع مواد مخدر، تصریح کرد: با کشف این مقدار مواد مخدر نسبت به سال گذشته با ۱۵۰ درصد افزایش کشفیات روبرو بودیم که در این رابطه نیز ۱۰۰ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شدند که قریب به ۸۰ درصد از این افراد غیر بومی هستند.

 

رئیس پلیس شهرستان بندرلنگه در پایان با اشاره به دستگیری ۱۴۲ سارق در این شهرستان، یادآور شد: در این خصوص نیز نسبت به مشابه سال گذشته افزایش نداشتیم و در کل، کشفیات ما در ۹ ماه گذشته به ارزش ۲۴۷ میلیارد و ۳۳۱ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال بوده است.

 

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان