یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷
کد خبر : 13800
معاون فرماندار بندرلنگه خبر داد : حضور ۲ دهیاری بندرلنگه در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان کشور

خبرگزاری فارس: حضور 2 دهیاری بندرلنگه در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان کشور

معاون عمرانی فرماندار بندرلنگه ازحضور و برپایی دو غرفه توسط دهیاری‌های گزیر و بندر حسینه شهرستان بندرلنگه در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان کشور و استقبال چشمگیر از این غرفه‌ها خبر داد.

به گزارش کنگ خبر، مراد زرهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر لنگه با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان وعشایر از ۱۵دی ماه در تهران، اظهار داشت: در این نمایشگاه دو غرفه از دهیاری‌های روستای گزیر و بندر حسینیه بخش مرکزی به نمایندگی از شهرستان بندرلنگه نیز برپا شده که تا کنون نیز مورد توجه و استقبال چشمگیر بازدید کنندگان نیز قرار گرفته‌اند.

 

وی افزود: این نمایشگاه با هدف آشنایی و شناساندن نقش روستاها در تولید وهمچنین معرفی استعدادها، قابلیت‌ها و ظرفیت مناطق روستایی در تولید محصولات کشاورزی صید و صیادی دامی و صنایع دستی و همچنین معرفی جاذبه‌های فرهنگی از قبیل آداب و رسوم، بازی‌های بومی، پوشش‌های محلی، غذاها و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر، استعدادهای جوان و کارآفرینان از دیگر اهداف شرکت کنندگان در دومین نمایشگاه روستا است.

 

معاون برنامه‌ریزی وعمرانی فرمانداری شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: مجموعه فعالیت‌هایی که توسط دهیاری‌های شرکت کننده به نمایندگی از این شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی به واسطه صنایع دستی و صنایع دریایی و معرفی توانمندی‌های خود در این نمایشگاه انجام شده، قابل تحسین است.

 

زرهی تصریح کرد: روستاییان در ایران بعنوان یک جامعه مدنی تأثیرگذار محسوب می‌شوند و نقش مهمی را در اقتصاد به عهده دارند، دولت یازدهم نیز توجه ویژه‌ای به روستائیان و کشاورزان داشته است و اگر امروز به روستاها نگاه کنیم تغییرات محسوسی از هر لحاظ در آن‌ها متوجه خواهیم شد.

 

وی در پایان یادآور شد: روستائیان کانون تولید و ارزش آفرینی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب نیز هستند که تا کنون نیز با برنامه‌ریزی دقیق توانسته‌ایم در این خصوص گام‌های اساسی را برداریم.

 

انتهای پیام

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان