به گزارش کنگ خبر، :

عدم همکاری برخی شهروندان در محلات، مانعی برای توسعه زیر ساخت های مخابرات بندرلنگه شده است/ توسعه و پیشرفت شهر بندرلنگه نیازمند مشارکت عمومی مردم است

عدم همکاری برخی شهروندان در محلات مانعی برای توسعه زیر ساخت های مخابرات بندرلنگه  شده است/  توسعه و پیشرفت شهر بندرلنگه نیازمند مشارکت عمومی مردم است وبدون مشارکت مردم پیشرفت حاصل نخواهد شد

به گزارش کنگ خبر،  به منظور توسعه زیرساخت‌های شهری بندرلنگه باید از همه ظرفیت‌های مردمی استفاده شود و با همراهی و مشارکت مردم به اهداف مورد نظردر این شهر بندری دست خواهیم یافت وبدون مشارکت وهمراهی مردم با سایر دستگاههای دولتی این پیشرفت حاصل نخواهد شد.

مثال برای امور عمرانی و تعریض کوچه‌ها و خیابان‌ها و اجرای عملیات آسفالت و حتی ساخت جاده و همچنین برای لوله گذاری آب ، و خطوط انتقال برق و تلفن نیز نیاز به همکاری همه اهالی در محلات و یا اماکن مورد نظر است و اگر این همکاری به صورت کامل انجام نشود، شاهد توقف و یا عدم اجرای پروژه نیز خواهیم بود.

دست‌یابی به توسعه و پیشرفت تنها با تهیه امکانات مادی و هزینه کردن قابل دستیابی نیست و در این مرحله تنها مشارکت همه شهروندان برای پیشرفت شهر لازم است.

مردم ولی نعمت هستند و مسوولان نیز وظیفه دارند با تمام توان خدمت‌گزار آنها باشند و مسوولان برخی از اداراتی که در بالا ذکر شد با همین نگاه خدمتگذاری با برنامه‌ریزی‌های صحیح برای عمران  نقاط مختلف شهر بندرلنگه گام برداشته اند  و از هیچ کوششی فرو گذار نکرده اند؛ ولی در برخی موارد با مشکلاتی نیز از قبیل عدم همکاری مردم در این مسیر برای توسعه زیر ساختی روبرو بوده اند .

در محافل مختلف گاها شنیده می شود که چرا فلان شهرها یا شهرستان در همسایگی ما از لحاظ امکانات زیر ساختی وعمرانی پیشرفت کرده اند ولی در شهرمان آنطور که باید پیشرفتی حاصل نشده است با نگاهی تیزبینانه و ازروی تفکر در می یابیم یکی از علل اصلی پیشرفت در این شهرها، مشارکت وهمکاری مردم با دستگاه ها وادارات دولتی در مباحث عمرانی می باشد و اگر مردم در این موضوعات همکاری لازم را با سایر دستگاه ها داشته باشند این پیشرفت با سرعت بیشتری حاصل خواهد شد و از سوی دیگر نیز دولت می تواند در بسیاری از بخش ها علی اللخصوص عمرانی وزیر بنایی با مشارکت دادن مردم به موفقیت و پیشرفت دست پیدا کند.

یکی از مشکلاتی که خبرنگار کنگ خبر، با حضور در یکی از محل های مورد نظر از نزدیک شاهد این موارد نیز بوده، عدم همکاری برخی از اهالی محلات با شرکت مخابرات بندرلنگه بود که گاها سد راه و مانع کار کارگران این شرکت هم شده اند، با توجه به اینکه دیگر کابل کشی هوایی به علت پدیده های مختلف جوی ودیگر موارد مقرون به صرفه نیست این شرکت اقدام به حفر کانالهای زمینی نموده تا کابل خطوط تلفن را از راه زمین به مشترکین انتقال دهد ولی در این مسیر به مشکلاتی برخورد کردند از جمله اینکه حتی برخی از ساکنین محلات حاضر نیستند که در پیاده رو روبروی خانه اشان نیز این کانال حفر شود در صورتی که این کانال به عرض ۱۰ سانتی در حریم خانه آنها نیز نیست ولی حاضر به همکاری نشدند و برخی حتی کارگران این شرکت را تهدید نیز می کنند.

مهندس باوقار رئیس شرکت مخابرات بندرلنگه در گفت وگوبا خبرنگار کنگ خبر در محل حفر یکی از این کانال ها در یکی از محلات بندرلنگه اظهار داشت: شهری از لحاظ توسعه زیر ساختی پیشرفت میکند که مردمانش با سایر مجموعه ها ی دولتی و خصوصی در مسائل عمرانی همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: بارها در محلات مختلف با یکسری از  مشکلات و معظلات برخورد داشته ایم که مانعی بر سر راه کار ما شده اند وحال مردم شریف این شهر که خواهان پیشرفت وتوسعه شهر هستند چرا موانع را برطرف نمیکنند وبا ما همکاری لازم را ندارند.

رئیس شرکت مخابرات بندرلنگه گفت: برای حفر کانال انتقال خطوط تلفن، شهرداری بندرلنگه جهت مجوزات وامکانات سخت افزاری همکاری خوبی را با ما داشته است ولی با توجه به اینکه برخی از اهالی محل سد راه کارکردن ما می شوند و این کار حال به کندی پیش می رود.

با وقار در پایان یادآور شد: مردم ما را برای هر چه بهتر انجام شدن پروژهای مربوط یاری کنند چرا که توسعه زیر ساختهای مخابرات ما را به پیشرفت در زمینه های دیگر از قبیل اینترنت و سرعت آن کمک خواهد کرد.

 از همه مردم وهمشهریان عزیز تقاضامندیم که با سایر ادارات مربوط در بحث عمرانی و زیر ساختی همکاری لازم را داشته باشند و این را بدانیم بدون همکاری مردم پیشرفت حاصل نخواهد شد.

انتهای پیام/ک

 

 

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان
تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری شهرستان بندرلنگه وبندرکنگ. محفوظ است.
مجری طرح : کانون تبلیغات گوگانا | طراح سایت : علی شادمانی(09174654564)