مدیر معماری و شهرسازی هرمزگان: :

اجرای طرح جامع و تفصیلی شهر کنگ عملیاتی شود

مدیر معماری و شهرسازی هرمزگان گفت: اجرای طرح جامع و تفصیلی در شهرهای بندرکنگ و بندرلنگه نقش مهمی در رشد و توسعه استان هرمزگان دارد.

 

به گزارش کنگ خبر، ابراهیم رستم گورانی در جلسه طرح جامع و طرح تفصیلی بندرکنگ در مورد تسریع‌ هر چه بیشتر طرح جامع و طرح تفصیلی این شهر اظهار داشت: همواره سعی بر آن داریم تا مشکلات شهرها را هرچه سریع‌تر برطرف کنیم.

وی بیان‌داشت: البته بسیاری از مشکلات ریشه در سال‌های دور دارند ولی برای رفاه حال مردم شهر و نیز برای تسریع توسعه شهرها باید مشکلات و معضلات شهر اصلاح یا برطرف شود.

مدیر معماری و شهرسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان هرمزگان ادامه داد: شهرهای بندرکنگ و بندرلنگه علاوه بر اینکه دو شهر تاریخی ایران هستند، بازوی غربی استان هرمزگان نیز محسوب می‌شوند و هر طرحی در این دو شهر مهم استان اجرا شود در رشد و توسعه استان هرمزگان نقش مهمی دارد.

رستم گورانی بیان‌کرد :اجرای سریع طرح جامع و طرح تفصیلی برای شهرها علاوه براینکه دست شهرداران را برای اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی باز می‌گذارد، همچنین باعث می‌شود تا از هدر رفت سرمایه ملی جلوگیری شود بنابراین با دیدگاه برطرف کردن مشکلات کنونی و نگاه به توسعه اصولی و سریع شهرهای مهم باید این طرح‌ها انجام شود.

وی تصریح‌کرد : این طرح باید به گونه‌ای باشد که بتواند در سال‌های آتی نیز جهت برطرف کردن مشکلات شهری راهبرد مناسبی داشته باشد، مشکلاتی در حال حاضر شهرداری و شورای شهر با آن مواجه است مانند کاربری‌های خدماتی، معابر، خط حریم و حریم ۶۰ متر دریا است و باید اقدامات لازم جهت برطرف کردن این مشکلات صورت گیرد.

مدیر معماری و شهرسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان هرمزگان اذعان‌داشت: با توجه با قدمت شهر کنگ و بافت تاریخی این شهر طرح جامع و تفصیلی باید متناسب با بافت این شهر باشد و در مورد صنوف مزاحم نیز امیدوارم که تا چند روز آینده این مشکل هم برطرف شود.

گورانی در پایان افزود : با اجرای این طرح‌ها و مشخص شدن محدوده شهر به راحتی می‌توان با سوداگران زمین و یا متصرفان اراضی ملی برخورد و از معضلات شهری جلوگیری کرد.

ایوب زارعی شهردار بندرکنگ نیز از طرح راه‌اندازی یک بازارچه سنتی خبرداد و بیان‌داشت: امیدواریم که بعد از طرح جامع و طرح تفصیلی شهر کنگ اقدامات تاسیس این بازارچه سنتی فراهم شود.

وی تصریح‌کرد: با هدف هدایت صنوف مزاحم و آلاینده، مکانی را در شمال غرب شهر کنگ جانمایی شده کرده‌ایم.

شهردار بندرکنگ در مورد تصرف اراضی گفت: متاسفانه در منطقه ابوذر و نیز در شمال بندرکنگ تصرفات اراضی را شاهد هستیم که امیدواریم علاوه بر جلوگیری از تصرفات جدید، اراضی تصرف شده را نیز با همکاری خود مردم رفع تصرف کنیم.

 وی ادامه داد: بندرکنگ به‌عنوان یک بندر تاریخی می تواند مقصد بسیاری از مسافران نیز باشد و به همین جهت طرح‌هایی را در زمینه سواحل بندرکنگ در حال مطالعه داریم تا بتوانیم از سواحل نیلگون خلیج فارس در بندرکنگ بهترین استفاده را انجام دهیم.

 زارعی بیان‌کرد: توسعه شهر باید از سمت شرق و شمال باشد، چرا که بندرکنگ از غرب به بندرلنگه و از جنوب به دریا منتهی می‌شود، متاسفانه از سمت شمال هم اراضی تصرف شده روند توسعه را کند می‌کند، بنابراین بهترین قسمت برای توسعه سمت شرق بندرکنگ بوده که بعد از اتمام طرح جامع و طرح تفصیلی اقدامات لازم جهت توسعه وپیشرفت شهر صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام/ک

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان
تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری شهرستان بندرلنگه وبندرکنگ. محفوظ است.
مجری طرح : کانون تبلیغات گوگانا | طراح سایت : علی شادمانی(09174654564)