مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه: :

صادرات غیر‌نفتی در بندرلنگه ۱۵ درصد افزایش یافت/ رونق ترابری مسافران دریایی در آب‌های غرب هرمزگان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه از ثبت بیش از ۸ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی و افزایش ۱۵ درصدی صادرات کالاهای غیر‌نفتی در کارنامه عملیاتی بنادر غرب هرمزگان طی ۹ ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.

به گزارش کنگ خبر، محمود صابری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادر غرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای دی‌ماه سال‌جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۲۰ تن کالای نفتی و غیر‌نفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شد.

 

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده، یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۵۴۹ تن مربوط به کالاهای غیر‌نفتی و ۶ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۱۷۱ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۵۶۳ هزار و ۹۳ تن کالاهای غیرنفتی از طریق پایانه‌های بنادر غرب هرمزگان طی سال‌جاری خبر داد.

 

صابری بیان کرد: همچنین در مدت یاد شده، ۴۱۲ هزار و ۷۸۶ تن کالاهای غیر‌نفتی بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: همچنین بیش از ۱۳۹ هزار و ۴۲۷ تن کالای غیر‌نفتی از طریق بندرلنگه وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۴۰ درصدی است.

 

وی همچنین در ادامه، حجم صادرات کالاهای غیرنفتی طی ۹ ماهه سال‌جاری ۹۵ را ۳۹۰ هزار و ۶۶۵ تن اعلام کرد که رشد ۱۵ درصدی داشته است.

 

صابری بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۶۵۴ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۷۹ درصدی به ثبت رسید.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر‌لنگه تعداد شناورهای ورودی به بندرلنگه را بیش از ۳ هزار  و ۶۵ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۳۵ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۳۲۲ فروند نیز زیر یک هزار تن ظرفیت بارگیری داشته‌اند.

 

وی در پایان گفت: از آغاز سال‌جاری تا ابتدای دی‌ماه، ۲۰۵ هزار و ۴۲۲ نفر مسافر در بنادر غرب هرمزگان جابه‌جا شدند که رشد ۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان
تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری شهرستان بندرلنگه وبندرکنگ. محفوظ است.
مجری طرح : کانون تبلیغات گوگانا | طراح سایت : علی شادمانی(09174654564)