رئیس تعاونی روستایی بندرلنگه خبر داد :

راه‌اندازی ۳ مرکز خرید حمایتی گوجه فرنگی در شهرستان‌های غرب هرمزگان/ پیش‌بینی برداشت ۱۰۰ هزار تن گوجه فرنگی در غرب هرمزگان

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی 3 مرکز خرید حمایتی گوجه فرنگی در شهرستان‌های غرب هرمزگان/ پیش‌بینی برداشت 100 هزار تن گوجه فرنگی در غرب هرمزگان

رئیس تعاونی روستایی شهرستان بندرلنگه با اشاره به پیش‌بینی برداشت ۱۰۰ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع شهرستان‌های غرب استان هرمزگان، از راه‌اندازی سه مرکز خرید حمایتی گوجه فرنگی در این شهرستان‌ها خبر داد.

به گزارش کنگ خبر،سید محمود صحرائیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه، با توجه به افزایش سطح زیر کشت گوجه فرنگی در استان‌های تولیدکننده این محصول و کاهش بی‌رویه این محصول و به جهت تنظیم بازار، اداره تعاون روستایی شهرستان بندرلنگه اقدام به راه‌اندازی سه مرکز خرید گوجه فرنگی در شهرستان‌های غرب استان هرمزگان کرده است.

 

وی افزود: این مراکز خرید در شهرستان‌های پارسیان، بستک و بندرلنگه از طرف اداره تعاونی روستایی راه‌اندازی شده است.

 

رئیس اداره تعاونی روستایی شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: جهت تحویل گوجه فرنگی صدور معرفی‌نامه برای کشاورزان از سوی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه ضروری است.

 

صحرائیان عنوان داشت: کشاورزان می‌توانند با داشتن معرفی از جهاد کشاورزی منطقه خود به مراکز خرید حمایتی گوجه فرنگی مراجعه کنند، این محصول جهت تولید رب گوجه فرنگی به کارخانه‌های مربوط تحویل داه می‌شود.

 

وی با اشاره به سطح زیر کشت محصول گوجه فرنگی در غرب استان هرمزگان، یادآور شد: سطح زیر کشت این محصول در شهرستان پارسیان ۲ هزار هکتار در شهرستان بستک ۴۵۰ هکتار و در شهرستان بندرلنگه ۴۰۰ هکتار است.

 

این مسوول در پایان گفت: از ۲ هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی زیر کشت گوجه، پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۰۰ هزار تن محصول برداشت شود و زمان برداشت این محصول از اوایل دی‌ماه شروع و تا اواخر اسفند نیز ادامه دارد.

 

انتهای پیام/ک

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان
تمام حقوق این سایت برای © 2017 پایگاه خبری شهرستان بندرلنگه وبندرکنگ. محفوظ است.
مجری طرح : کانون تبلیغات گوگانا | طراح سایت : علی شادمانی(09174654564)