سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
کد خبر : 13532
رئیس هلال احمر بندرلنگه خبر داد : اجرای طرح خادم در شهرستان بندرلنگه

خبرگزاری فارس: اجرای طرح خادم در شهرستان بندرلنگه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرلنگه از اجرای طرح خادم به منظور فراگیری آموزش‌های امدادی ویژه خانواده‌ها در این شهرستان خبر داد.

به گزارش کنگ خبر، علی سقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه در حوزه غرب استان هرمزگان، از طرح جدید جمعیت هلال احمر شهرستان بندرلنگه به نام "طرح خادم" با هدف فراگیر شدن آموزش‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه در شهرستان خبر داد.

 

وی افزود: این طرح یا طرح خانواده آماده از هفته آینده با هدف آموزش‌های اولیه امداد به اعضای خانواده کار خود را آغاز خواهد کرد و هدف دیگر این آموزش، آمادگی خانواده‌ها برای رویارویی با مخاطرات و حوادث طبیعی و غیر طبیعی است.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: براساس سهمیه اولیه ۳۶۰ خانوار که هر خانواده به دفعات ۱۲ سری در طول سال توسط مربی امدادگر آموزش‌های امدادی با حضور به درب منازل و به صورت چهره به چهره آموزش‌ها را فرا خواهند گرفت و در صورتی که خانواده ها تمایل همکاری و شرکت در طرح را دارند به این جمعیت مراجعه کنند.                    

 

سقایی با اشاره به برگزاری دوره آموزش عمومی امداد، بیان داشت: اجرای دوره آموزشی عمومی امداد و نجات در جمعیت هلال احمر بندرلنگه در نیز برگزار شد که در این دوره آموزشی، مباحث امداد و کمک‌های اولیه شناخت بیماری‌ها، آشنایی با چگونگی کار با کپسول آتش‌نشانی و نحوه خاموش کردن آتش نیز آموزش داده شد.

 

انتهای پیام

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان