در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی بندرلنگه مطرح شد

محدود بودن انبارهای عمومی مهمترین مشکل تجار بندرلنگه/ معطل ماندن کالا و عدم پاسخ مساعد / انتقال بخشی از کالا و امور تجارت به اسلکه بندرکنگ

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بندرلنگه گفت: مهمترین مشکلات تجار محدود بودن انبار عمومی و مسقف اداره بندر، عدم فعالیت پنجره واحد و نداشتن اتاق بازرگانی است.

کد خبر : 13211
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۳۲
محدود بودن انبارهای عمومی مهمترین مشکل تجار بندرلنگه/ معطل ماندن کالا و عدم پاسخ مساعد / انتقال بخشی از کالا و امور تجارت به اسلکه بندرکنگ

خبرگزاری فارس: محدود بودن انبارهای عمومی مهمترین مشکل تجار بندرلنگه/ معطل ماندن کالا و عدم پاسخ مساعد / انتقال بخشی از کالا و امور تجارت به اسلکه بندرکنگ

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بندرلنگه گفت: مهمترین مشکلات تجار محدود بودن انبار عمومی و مسقف اداره بندر، عدم فعالیت پنجره واحد و نداشتن اتاق بازرگانی است.

به گزارش کنگ خبر به نقل از، خبرگزاری فارس از بندرلنگه در حوزه غرب استان هرمزگان، کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی امشب با هدف تسهیل در امور تجار و بازرگانان و حذف بوروکراسی‌های اداری در سالن اجتماعات فرمانداری بندرلنگه با هماهنگی اداره صنعت معدن و تجارت در حضور فرماندار و مسؤولان شهرستان و تعدادی از تجار و بازرگانان برگزار گردید.

در این کارگروه بهمن کریمی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بندرلنگه، امکانات و تنگناهای شهرستان در امور فعالین اقتصادی را برشمرد و اظهار داشت: مهمترین مشکلات تجار محدود بودن انبار عمومی و مسقف اداره بندر، عدم فعالیت پنجره واحد، نداشتن اتاق بازرگانی، انجام تخلیه و بارگیری بصورت سنتی و عدم تجهیز به امکانات مربوطه از جمله تسمه نقاله و مشکلات آزمایشگاه کالا می‌باشد.

در ادامه تعدادی از تجار به نمایندگی درباره مشکلات معطل ماندن کالا و عدم پاسخ مساعد از طرف استاندارد، درخواست نمایندگی اتاق بازرگانی جهت کاهش تردد افراد به بندرعباس، مشکلات مرزنشینی و عدم اعمال معافیت‌ها به تعاونی‌های مرزنشین و عدم تخصیص سهمیه ارزی به مرزنشینان و در پی آن کاهش فعالیت تعاونی‌ها، مشکل عدم امکانات اسکله جهت پهلوگیری کشتی‌ها و تداخل در کار لنج‌ها را مطرح کردند.

در ادامه نیز محمدعلی قانع رییس اداره استاندارد بندرلنگه  با اشاره به اینکه آزمون نمودن کالاهایی مثل خرما و کشمش در صورتی که استاندارد مبدأ را نداشته باشد لازم است، افزود: کالایی که ۸ صبح تحویل نمایند تا ساعت ۱۲ آزمون آن انجام خواهد پذیرفت.

صفر شیبانی مدیر کل گمرکات بندرلنگه تصریح کرد: تعاونی‌ها درخصوص سهمیه مربوط به سال ٩۴ خود بدلیل عدم لینک بودن سامانه صنعت معدن و تجارت با سامانه گمرکی  با مشکل روبرو هستند اما در سال ٩۵ بدلیل اینکه سامانه گمرکی جهت تعاونی‌ها ایجاد و در اختیار گمرک قرار گرفته درخصوص سهمیه خود مشکلی نخواهند داشت.

 وی افزود: پاسگاه‌های بین راهی و گمرک  از طریق سامانه‌ای در ارتباطند و مشخصات کالا ردیابی می‌گردد.

 محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی در این کارگروه عنوان کرد: زیر ساخت‌هایی در این اداره انجام گرفته از جمله رفع قطعی برق، برطرف نمودن مشکل انبار در کوتاه مدت با آوردن کانتینر و انتقال بخشی از کالا و امور تجارت به اسکله بندرکنگ به دلیل داشتن انبار ۲۰۰۰ متری از برنامه های این اداره است.

وی با قول مساعد در خصوص تجهیز ۲ رمپ در سال‌جاری تصریح کرد: در بحث تخلیه و بارگیری، ایجاد انبار با سازه مخصوص در بلندمدت انجام خواهد گرفت.

در پایان ارسلان بهاری سرپرست فرمانداری شهرستان بندرلنگه بیان داشت: بدنبال کاهش بوروکراسی‌های اداری هستیم و مشکلات حاد را در جلسات استان منعکس خواهیم نمود اما با توجه به اینکه پنجمین استان پردرآمد کشور هستیم و متأسفانه آنطور که باید امکانات لازم به استان داده نشده است.

وی همت بالای فعالین اقتصادی را چشمگیر دانست و گفت: درخصوص تخصیص امکانات به شهرستان، تجار و بخش خصوصی باید پای کار باشند و اگر قرار بر این است تغییری انجام شود باید توسط خودمان انجام شود، چراکه در شهرستان پتانسیل‌های خوبی وجود دارد.

سرپرست فرمانداری بندرلنگه اضافه کرد: تجهیز اداره بندر به ظرفیت‌های جدید مساعد است و انتظار بهتر شدن امکانات و تجهیزات این بندر را داریم.

انتهای پیام/۳۲۶۴/ذ

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان