سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸
کد خبر : 12217
رئیس شورای اسلامی روستای گرزه: : شرکت طرح توسعه میدان گازی کیش به تعهدات خود در قبال تأمین آب روستای گرزه عمل کند

خبرگزاری فارس: شرکت طرح توسعه میدان گازی کیش به تعهدات خود در قبال تأمین آب روستای گرزه عمل کند

رئیس شورای اسلامی روستای گرزه گفت: شرکت طرح توسعه میدان گازی کیش به تعهدات خود در قبال تأمین آب روستای گرزه عمل کند.

به گزارش کنگ خبرف خالد ادب آواز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرچارک در حوزه غرب استان هرمزگان اظهار داشت: شرکت مهندسی و توسعه نفت طرح توسعه میدان گازی کیش در سال ۸۴ در محدوده روستای گرزه مستقر شد و به هنگام حصارکشی اطراف این پروژه قریب به ۸ آب انبار این روستا در مسیر تعیین شده حصارکشی این شرکت قرار داشت که مردم از تخریب این برکه‌ها ممانعت کردند.

وی افزود: در  جلسه‌ای که در آذرماه ۸۸ شورای این روستا با بخشدار و نمایندگان این شرکت داشتند به صورت مکتوب مصوب شد که این شرکت آب انبارها را تخریب کند و شرکت متعهد شد در عوضش تا وقتی که آب‌شیرین‌کن در این سایت راه‌اندازی می‌شود روزانه ۴۵ مترمکعب آب شرب برای مصارف مردم این روستا تأمین کنند و فقط هزینه حمل‌ونقل آن توسط شورا انجام شود و زمانی نیز که آبشیرین‌کن پالایشگاه را ه‌اندازی شد آب این روستا نیز تامین شود.

رئیس شورای اسلامی روستای گرزه اضافه کرد: الان تقریبا ۳ ماه می‌باشد که این سهمیه آب را طبق تعهدات خود به مردم نمی‌دهند و ما پیگیری خود را به صورت مکتوب و تلفنی ابلاغ کردیم و این شرکت در جواب عنوان داشته که ما اعتبارات نداریم.

ادب آواز تصریح کرد: حال با تخریب قریب به یک‌میلیارد آب انبارهای این روستا باید این شرکت به تعهدات خود عمل کند و سال گذشته هم با بارندگی شدید و آبگرفتگی جریان آب در مسیر خط لوله به سمت روستا را باز کرده بودند که منجر به خسارات زیادی به این روستا از جمله تخریب زمین فوتبال و آب‌گرفتگی منازل نیز شد و از همین شرکت آمدند و متعهد شدند که خسارات را جبران می‌کنند، اما تاکنون هیچ کمکی نیز نکردند.

این مسؤول در پایان گفت: ما در محاصره یک شرکت دولتی و چندین شرکت خصوصی از جمله پالایشگاه گاز بندر آفتاب قرار گرفتیم، اما هیچ‌گونه کمکی از طریق این شرکت‌ها به این روستا نشده است و جاده ما قبلا تا بندر چارک آسفالت بوده ولی با حضور شرکت توسعه میادین گازی کیش کاملا تخریب شده و مسیر رفت و آمد اهالی را دچار مشکلاتی اساسی کرده است.

به گزارش فارس، روستای ساحلی گرزه با ۱۲۷۰ نفر جمعیت و ۲۹۰ خانوار در ۳۶ کیلومتری غرب بندر چارک و ۸مایلی جزیره کیش قرار دارد و کمتر توسعه یافته است و در محرومیت به سر می‌برد و آب لوله‌کشی در این روستا وجود ندارد و آب شرب خود را خریداری و یا از آب انبارهای اطراف روستا تأمین می‌کنند.

انتهای پیام/ک

عکاس : گزارش : منبع خبر : مرجع خبر :

نظرات :

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان